Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

60-lecie PTP
Aktualności - Najnowsze Informacje
22.03.2017.


Zobacz Harmonogram Obchodów 60-lecia PTP

 
Konferencja z okazji Jubileuszu 60-lecia PTP "Wyzwania współczesnego pielęgniarstwa"
Aktualności - Łódź
21.04.2017.

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Oddział w Łodzi

 Jubileusz 60 – lecia PTP

Konferencja pt.  Wyzwania współczesnego pielęgniarstwa” 

 
1%
Aktualności - Najnowsze Informacje
18.04.2018.
1 procent
 
Ogólnokrajowa Debata na temat Pielęgniarstwa
Aktualności - Najnowsze Informacje
30.03.2017.

Nadszedł czas na systemowe rozwiązania, by pielęgniarstwo i położnictwo mogło zafunkcjonować w sposób długofalowy - powiedział Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł”

W dniu 27 marca w Warszawie, odbyła się otwarta debata na temat określenia głównych problemów pielęgniarstwa i położnictwa oraz przygotowania rekomendacji dla budowania strategii. Organizatorem Spotkania było Ministerstwo Zdrowia zaś współorganizatorami były: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny, którego aula gościła 40 zaproszonych ekspertów ze środowiska nauki, polityki i medycyny. Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie reprezentowały między innymi: Prezes ZG Grażyna Wójcik, Przewodnicząca Oddziału PTP w Łodzi, oraz Wiceprezes Aleksandra Gaworska – Krzemińska oraz Wiceprezes Grażyna Franek.

Minister Konstanty Radziwiłł zapewnił, że w ciągu trzech miesięcy powstanie strategia na rzecz polskiego pielęgniarstwa. Jej opracowaniem zajmą się specjalnie powołany zespół ds. pielęgniarstwa, pod kierownictwem wiceminister Józefy Szczurek-Żelazko.

Galeria zdjęć

gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1  

Zdjęcia: Michał Teperek (Dział Fotomedyczny WUM)

 
Laureatki Konkursu Pielęgniarka Roku 2016
PTP - Piel Roku
27.03.2017.

Z ogromną przyjemnością informujemy o zwycięzcach tegorocznego Finału Konkursu Pielęgniarka Roku 2016. Główna Komisja Konkursowa podczas Gali Konkursu, która odbyła się 23 marca w Warszawie, w Teatrze Ateneum, ogłosiła nazwiska zwycięzców:

Kinga Nowak I miejsce oraz tytuł Pielęgniarki Roku 2016 zdobyła lic. piel. Kinga Nowak

reprezentantka Oddziału PTP w Krakowie, zatrudniona w Oddziale Neurologii z pododdziałem udarowym w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie

Renata Nowak II miejsce zajęła mgr Renata Nowak

reprezentantka Oddziału PTP w Gdańsku, zatrudniona w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Paulina WróbelIII miejsce zajęła mgr Paulina Wróbel

reprezentantka Oddziału PTP w Poznaniu, zatrudniona w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

W imieniu Zarządu Głównego wszystkim laureatkom bardzo serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć

gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1

Zdjęcia: Wojciech Sieńko

 
Konferencja Pielęgniarska Kadry Kierowniczej
Konferencje - Konferencje
24.02.2017.Program Konferencji
Karta Uczestnictwa

 
Program Gali XII Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2016
PTP - Piel Roku
16.03.2017.

Uroczysta gala tegorocznego XII Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2016 odbędzie się dnia 23 marca w Warszawie. Poniżej przedstawiamy program.

 
Nasza Koleżanka Laureatką Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii
Aktualności - Najnowsze Informacje
03.03.2017.

Natalia Duszeńska studentka studiów magisterskich na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM, oraz absolwentka studiów licencjackich Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, została pierwszą polską laureatką konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii. Doceniono ją za projekt zatytułowany "Na marzenia nigdy nie jest za późno", którego celem jest stworzenie organizacji łączącej seniorów oraz ludzi chętnych nieść pomoc osobom starszym.

Stypendium zostało ustanowione przez Swedish Care International dla studentów pielęgniarstwa, którzy zaprezentują najbardziej kreatywne rozwiązanie, mające na celu usprawnienie opieki nad osobami starszymi. Uroczyste wręczenie nagrody z udziałem Królowej Sylwii miało miejsce 1 marca w rezydencji Ambasador Szwecji Ingi Eriksson Fogh. Jej Królewska Mość w swoim wystąpieniu podkreśliła kluczową rolę pielęgniarek w opiece geriatrycznej i opiece nad osobami z demencją.

W konkursie wzięło udział ponad dwustu studentów pielęgniarstwa z całego kraju. Konkurs odbywał się dotychczas w Szwecji, Finlandii i w tym roku po raz pierwszy w Polsce.

Galeria zdjęć

gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
 
Długoterminowa Opieka Medyczna a Zmiany Systemowe w Polsce
Aktualności - Najnowsze Informacje
13.02.2017.

"Długoterminowa Opieka Medyczna a Zmiany Systemowe w Polsce"
Pielęgniarki filarem polskiej opieki długoterminowej

Opieka długoterminowa zaczyna się wtedy, kiedy choroba i związana z nią niesprawność zostaje z pacjentem na stałe lub na lata, kiedy kończą się możliwości uzyskania spektakularnych efektów terapii, kiedy wsparcie rodziny jest niewystarczające albo pacjent jest zupełnie sam, a złożone problemy medyczne i socjalne stają się wyzwaniem dla profesjonalistów o szczególnych kompetencjach i wartościach moralnych. W Polsce codziennie, kilkanaście tysięcy pielęgniarek podejmuje to niezwykle wyzwanie.” dr Grażyna Wójcik, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Przygotowywane zmiany systemowe w służbie zdrowia będą miały istotny wpływ na funkcjonowanie świadczeń opieki długoterminowej (OPD).Wobec braku debaty publicznej i jasnych priorytetów co do dalszych reguł funkcjonowania tej dziedziny, kadra zarządzająca oraz liderzy zakładów opieki długoterminowej, a także przedstawiciele świata nauki, podjęli inicjatywę wypracowania rekomendacji dotyczących rozwoju modelu opieki długoterminowej w sektorze zdrowia. Debata ekspercka nt. budowania modelu opieki długoterminowej zorganizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny we współpracy z PTP oraz NRPiP odbyła się w dniu 9 lutego w Warszawie.

W debacie wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Centrali NFZ, Konsultanci Krajowi i Wojewódzcy, liderzy organizacji pielęgniarskich a także przedstawiciele organizacji pacjentów oraz instytucji eksperckich zaangażowanych w opracowywanie nowych rozwiązań dla systemu ochrony zdrowia. Uczestnicy spotkania reprezentujący wszystkie województwa bardzo aktywnie włączyli się w dyskusję dotyczącą zdefiniowania najważniejszych kierunków zmian, które warunkują dalszy rozwój opieki długoterminowej. Za największe bieżące zagrożenie dla zakładów opieki długoterminowej uznano niejednoznaczność kryteriów oceny ofert w zakresie świadczeń OPD wypracowanych przez Ministerstwo Zdrowia a mających kluczowe znaczenie w rozpoczętych na początku lutego postepowaniach konkursowych. Rezultatem Debaty jest Księga Rekomendacji, która została przekazana dla Ministra Zdrowia, zawierająca propozycje wspólnych działań na rzecz rozwoju świadczeń opieki długoterminowej.

Dr n. o zdr. Grażyna Wójcik
Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego
Warszawa 09.02.2017

Galeria zdjęć

gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
 
KOMUNIKAT nr 2 XII Ogólnopolskiego Konkursu "Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2016"
PTP - Piel Roku
13.01.2017.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2016 mam zaszczyt poinformować, że tematem przewodnim III etapu tegorocznej edycji Konkursu jest:

„Bezpieczna pielęgniarka = bezpieczny pacjent”

Finał tegorocznego XII Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2016 odbędzie się dnia 23-24 marca w Warszawie.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 40 z 108