Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Pielęgniarki polskie na szwajcarskim rynku pracy.
Aktualności - Najnowsze Informacje
27.09.2015.

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie we współpracy z e Szwajcarskim Towarzystwem Pielęgniarskim informuje, że na mocy Umowy pomiędzy Szwajcarią a UE, na terenie tego kraju obowiązują zasady automatycznego uznawania kwalifikacji polskich pielęgniarek. Dlatego też informujemy, ze nie ma żadnych przesłanek prawnych , aby polskie pielęgniarki były kierowane przez firmy rekrutacyjne lub pracodawców na wielomiesięczne szkolenia uzupełniające a także były w tym okresie zatrudniane jako kadra o niepełnych kwalifikacjach zawodowych.

Poniżej oryginalne dokumenty partnerów szwajcarskich.
Oświadczenie Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża
Oświadczenie Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża - tłumaczenie

 
Wycena świadczeń w pielęgniarskiej opiece domowej
Aktualności - Najnowsze Informacje
07.09.2015.

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji rozpoczęła prace nad wyceną świadczeń w pielęgniarskiej opiece domowej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nawiązania współpracy z AOTMiT w zakresie tak oczekiwanej, rzetelnej wyceny jednego ze świadczeń pielęgniarskich. Z uwagi na aktualną sytuację w pielęgniarstwie proces taryfikacji pielęgniarskiej opieki domowej będzie prowadzony w trybie pilnym.

 
Ministerstwo Zdrowia finalizuje prace nad projektem dot. nowych uprawnień
Aktualności - Najnowsze Informacje
04.09.2015.

Image Ministerstwo Zdrowia finalizuje prace nad projektem Rozporządzeń w sprawie wdrożenia od 1 styczna 2016 nowych uprawnień pielęgniarek i położnych dotyczących:

 • ordynowania i przedłużania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i materiałów medycznych oraz zlecania badań diagnostycznych
 • w sprawie wzoru recept wystawianych przez pielęgniarki i położne

Zgodnie z planami Ministerstwa Zdrowia wydanie Rozporządzeń planowane jest w najbliższych tygodniach. W ostatnim etapie konsultacji w MZ Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie było reprezentowane przez dr Grażynę Wójcik, Prezesa ZG oraz V-ce Prezes dr hab. n. med. Aleksandrę Gaworską-Krzemińską.

Programy kursów specjalistycznych związanych z powyższymi uprawnieniami zostaną zatwierdzone i udostępnione po zakończeniu prac legislacyjnych.

 
Czepkowanie na WUM
Aktualności - Najnowsze Informacje
28.07.2015.

IMG_8052.jpgLipiec to miesiąc kiedy witamy w naszych szeregach nowe Koleżanki i Kolegów - tym razem absolwentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ceremonii uroczystego czepkowania uczestniczyli przedstawiciele Władz Uczelni, Ministerstwa Zdrowia, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego dr Grażyna Wójcik oraz pielęgniarki naczelne warszawskich szpitali.

Więcej zdjęć: https://www.wum.edu.pl/2015-07-03-symboliczne-czepkowanie-pielegniarek-i-pielegniarzy

 
Konferencja Innowacyjność w kształceniu, praktyce pielęgniarskiej i badaniach naukowych.
Konferencje - Konferencje
28.07.2015.

Maria Epstein

Anna Rydlówna

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Międzynarodowej Konferencji naukowo- szkoleniowej:

Innowacyjność w kształceniu, praktyce pielęgniarskiej i badaniach naukowych.
90-lecie powstania Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Opiekunek Zdrowia w Krakowie.

organizowanej w Auditorium Maximum, w dniach 11 -12 września 2015 przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum wspólnie z Małopolską Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim oraz Urzędem Miasta Krakowa.

Konferencja będzie szczególną okazją do refleksji nad stanem obecnym i przyszłością pielęgniarstwa w trzech zasadniczych obszarach: kształcenia, praktyki i badań naukowych,

w nawiązaniu do historycznej perspektywy 90 - lecia powstania Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Opiekunek Zdrowia w Krakowie. Szkoła powstała w 1925 roku z inicjatywy Marii Epstein i Anny Rydlówny, absolwentek Szkoły Zawodowych Pielęgniarek Stowarzyszenia PP. Ekonomek św. Wincentego á Paulo.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz Programu znajdują się na stronie:

http://www.pielegniarstwo2015.cm-uj.krakow.pl/strona-glowna

Honorowy Patronat

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

Organizator

Wydział Nauk o Zdrowiu
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

Uniwersytet Jagielloński

Współorganizatorzy

Małopolska Okręgowa Izba
Pielęgniarek i Położnych

Małopolska Okręgowa IzbaPielęgniarek i Położnych

Polskie Towarzystwo
Pielęgniarskie

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

 

Urząd Miasta Krakowa

 
Epidemiologia XXI wieku I Kongres Ogólnopolski dla pielęgniarek i lekarzy mikrobiologów, członków
Konferencje - Konferencje
09.07.2015.

I Ogólnopolski Kongres dla pielęgniarek, położnych, lekarzy, członków Zespołów Kontroli Zakażeń Szpitalnych, pracowników Inspekcji Sanitarnej i osób zainteresowanych tematyką kongresu Bezpieczny personel i pacjent – działajmy razem - http://www.termedia.pl/Konferencje?Intro&e=387&p=2877


Termin:
11–12 września 2015 r.

Miejsce:
Park Hotel Diament Katowice,
ul. Wita Stwosza 37,
Katowice

Kierownik Naukowy:
dr n. med. Beata Ochocka
dr n. med. Mirosława Malara
dr n. przyr. Grzegorz Ziółkowski

Organizator:
Wydawnictwo Termedia

Patronat honorowy:
Beata Małecka-Libera
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pełnomocnik Rządu ds. projektu ustawy o zdrowiu publicznym

Patronat:
Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych,
Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego
Czytaj
 
II FORUM DYSKUSYJNO NAUKOWE W PIELĘGNIARSTWIE pt. Lider w praktyce pielęgniarskiej
Aktualności - Najnowsze Informacje
19.05.2015.
II FORUM DYSKUSYJNO- NAUKOWE PIELĘGNIARSTWA

W dniu 13 maja 2015 w Lublinie odbyło się II FORUM DYSKUSYJNO- NAUKOWE PIELĘGNIARSTWA, którego organizatorami byli Zarząd Koła PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Pracowania Pielęgniarstwa Środowiskowego Katedry Onkologii i Środowiskowej Opieki Zdrowotnej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tematem wiodącym II Forum była problematyka przywództwa czyli „Lider w praktyce pielęgniarskiej”. Tegoroczne Forum zgromadziło liczną grupę (około 150 osób) pielęgniarek praktyków, nauczycieli i naukowców oraz przedstawicieli samorządów zawodowych pielęgniarek.

Czytaj
 
...w sprawie protestu pielęgniarek i położnych
Aktualności - Najnowsze Informacje
14.05.2015.
Image Image
 
Wyniki Konkursu Pielęgniarka Roku 2014
PTP - Piel Roku
22.04.2015.
Laureatki 2014

23 kwietnia w Warszawie odbyła się Gala X Jubileuszowego Finału Konkursu Pielęgniarka Roku organizowana przez ZG Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.  

Tematem przewodnim tegorocznej X jubileuszowej edycji był „Postęp w medycynie - pielęgniarki wobec dylematów etycznych XXI wieku”.

Finał X Konkursu Pielęgniarka Roku został objęty Patronatem Honorowym przez Ministra Zdrowia, Wojewodę Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zaś Patronem Medialnym dla wydarzenia jest TVP, oraz Rynek Zdrowia.

Spotkanie zgromadziło wybitnych przedstawicieli środowiska pielęgniarskiego i medycznego, władz państwowych I samorządowych a także Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Decyzją Jury, Pielęgniarką Roku 2014 została mgr Małgorzata Ossowska, pielęgniarka neonatologiczna  zatrudniona w  Szpitalu Specjalistycznym  w Chojnicach. Drugie miejsce zajął Marek Wojczyk ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, trzecie natomiast  Danuta Talowska pracująca w  Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

Pani mgr Małgorzata Ossowska Pielęgniarka Roku 2014, jest osoba kochającą życiowe wyzwania. Potrafi łączyć pracę na stanowisku pielęgniarki neonatologicznej z rozwojem zawodowym i pasją motocyklisty! W imieniu wszystkich Koleżanek i Kolegów życzymy dalszych sukcesów i jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom.

Gościem specjalnym wydarzenia była dziennikarka Agata Młynarska, która podzieliła się refleksjami jak radzić sobie w życiu czy wpływać na zmianę wizerunku pielęgniarki w mediach.

Czytaj
 
III Ogólnopolski Konkurs Filmowy - wyniki
PTP - KONKURS FILMOWY
21.04.2015.
III Ogólnopolski Konkurs Filmowy na Najlepszy Film Promujący Zawód Pielęgniarki w Polsce

Podczas tegorocznego Finału Pielęgniarka Roku, który odbędzie się w Warszawie 23 kwietnia b.r. zostaną wręczone wyróżnienia młodym adeptom sztuki pielęgniarskiej w rozstrzygniętym III Ogólnopolskim Konkursie Filmowym na Najlepszy Film Promujący Zawód Pielęgniarki w Polsce.

W tym roku nagrody otrzymali:

I miejsce za film pt.:

  „I Ty możesz być pielęgniarką”
  • autorzy: Joanna Pruszyńska, Karolina Piekarska, Karolina Kowalska,
   studenci pielęgniarstwa z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
  • pod kierunkiem dr n. med. Beaty Olejnik i dr n. med. Iwony Jarockiej

II miejsce za film pt.:

  „Pielęgniarstwo”
  • autorzy: Magdalena Krośnicka,
   studentka pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej;
  • pod kierunkiem dr n. med. Marzeny Sobczak

III miejsce za film pt.:

  „W trosce o Życie”
  • autorzy: Angelika Bielecka, Małgorzata Błaszczyk, Aldona Duszyńska,
   studenci pielęgniarstwa z Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie,
  • pod kierunkiem dr n. hum. Małgorzaty Marcysiak

Pragniemy złożyć gratulacje autorom nagrodzonych prac oraz złożyć serdecznie podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu za trud i podjęty wysiłek. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta przysłuży się promocji zawodu pielęgniarki oraz kreowaniu pozytywnego wizerunku tej profesji w społeczeństwie, a także zachęci przyszłych absolwentów szkół do podejmowania kształcenia na tym ważnym dla społeczeństwa kierunku.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej
dr Beata Dobrowolska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 152