Polecamy

Pielegniarka roku

wmpp
prb logo
http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp
Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Uroczysta Gala X finału konkursu Pielęgniarka Roku 2014
PTP - Piel Roku
25.03.2015.
X finał - patroni X finał - program
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2014
PTP - Piel Roku
20.03.2015.

Prezentujemy sylwetki laureatów Konkursu Pielęgniarka Roku 2014

 
Marek Wojczyk
PTP - Piel Roku
20.03.2015.
Marek Wojczyk

Finalista II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Lublinie

Nazywam się Marek Wojczyk. Pochodzę z Opolszczyzny choć aktualnie pracuję w oddziale intensywnej terapii Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Mimo obowiązków pozazawodowych podobnie jak 80% moich koleżanek i kolegów po fachu - pracuję w dwóch miejscach. Tym drugim miejscem jest Poradnia Leczenia Uzależnień.

W pielęgniarstwie znalazłem się przez przypadek. Początkowo studiowałem chemię na Uniwersytecie Jagiellońskim jednakże ze względów pragmatycznych i zainteresowania naukami medycznymi wybrałem pielęgniarstwo. Czy jestem zadowolony ze swojego wyboru? Poszukuję odpowiedzi na to pytanie ale jestem bliski powiedzeniu „tak”. Głównie dlatego, że widzę dzisiaj szeroki wachlarz możliwości własnego rozwoju w pielęgniarstwie. Czy jestem pielęgniarzem z powołania? Nie! Przynajmniej w rozumieniu powołania jako „wezwania” czy szczególnej predyspozycji...

 
Lidia Jacczyk
PTP - Piel Roku
20.03.2015.
Lidia Jacczyk

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Łodzi

Obecnie pracuję w SPZOZ MSW w Łodzi na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (od 2010r). Od października 2014 r, prowadzę swoją działalność, w której ramach pracuję jednocześnie na kontrakcie w Brzezinach na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wcześniej pracowałam w SP ZOZ w Brzezinach na zespołach wyjazdowych "R"; SOR; Centralnej Izbie Przyjęć (2005 - 2010 ). W latach 2002- 2005 pracowałam na oddziale Chirurgii Ogólnej i Torakochirurgii w USK nr 2 im WAM. Pracowałam też w prywatnym Domu Opieki Jantar w Lipinach (1998-2001) Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Łodzi (1997 - 1998), a pracę zawodową zaczęłam od punktu opieki PCK w Brzezinach w środowisku nad osobami psychicznie chorymi (1995 - 1996). Zmiany pracy wiązały się ze zmianą stanu cywilnego, urodzeniem 2 dzieci oraz zmianami miejsc zamieszkania.

W roku 1995 ukończyłam Liceum Medyczne nr 3 w Łodzi. W 1999 roku ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pracy socjalnej uzyskując licencjat. W WAM w Łodzi uzyskałam tytuł mgr Promocji Zdrowia (2001r). W 2013 na AHE w Łodzi ukończyłam licencjat z pielęgniarstwa. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny, a następnie specjalizację z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Pomiędzy dwiema pracami, ciągłym dokształcaniem się, prowadzeniem domu z dwójką nastolatków niewiele pozostaje czasu na zainteresowania. W wolnych chwilach lubię spędzać czas w ogrodzie, zajmować się posadzonymi osobiście w nim roślinami, projektować nowe nasadzenia. Do tego celu często sięgam po magazyny, książki i programy TV. Staram się jeśli to możliwe czasowo uprawiać ćwiczenia z zakresu jogi, pilatesu, które pozwalają mi na utrzymanie formy fizycznej i odprężenie po całym dniu pracy.

 
Laureaci II etapu X Jubileuszowego Konkursu Pielęgniarka Roku 2014
PTP - Piel Roku
12.03.2015.

Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 W pierwszej kolejności pragnę przekazać Państwu szczere gratulacje z powodu zakwalifikowania do finału tegorocznego Konkursu, którego hasłem przewodnim jest: „Postęp w medycynie - pielęgniarki wobec dylematów etycznych XXI wieku”. Jako Przewodnicząca Głównej Komisji Konkursowej zostałam zobligowana, co czynię z ogromną przyjemnością, do przekazania Państwu kluczowych informacji ułatwiających proces przygotowania do jak najlepszego zaprezentowania tematu. Wszystkich Państwa zachęcam do zapoznania się z Regulaminem Szczegółowym Konkursu Pielęgniarka Roku, a w szczególności pkt 27 Regulaminu określającym wymagania dotyczące prezentacji. Jestem przekonana, że temat przewodni będzie inspiracją do Państwa refleksji zawodowych i pozwoli na przygotowanie oryginalnych, uwzgledniających doświadczenia własne opracowań i prezentacji. Niech prezentowane przez Państwa prace nie będą jedynie przekazem treści teoretycznych. Zapewniając Państwa o przychylności członków Głównej Komisji Konkursowej z ogromnym zainteresowaniem oczekujemy na kwietniowe spotkanie w Warszawie.

Z poważaniem
Przewodnicząca
Głównej Komisji Konkursowej
dr n. med. Bożena Gorzkowicz
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

Szczecin 5 marca 2015

 
Konkurs Pielęgniarka Roku - Komunikat nr 3
PTP - Piel Roku
06.03.2015.

Komunikat nr 4

 
Wyniki II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014
PTP - Piel Roku
03.03.2015.

Wyniki II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014

Oddział Białystok

Oddział Kielce

Oddział Łódź

Oddział Szczecin

Oddział Warszawa

Oddział Kraków

Oddział Gdańsk

Oddział Rzeszów

Oddział Poznań

Oddział Opole

Oddział Wrocław

Oddział Lublin

 
Temat przewodni Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki
ICN - Stanowiska
27.02.2015.

Image

 
III Ogólnopolski Konkurs Filmowy
PTP - KONKURS FILMOWY
20.02.2015.

plakat

  Regulamin [POBIERZ] Karta Zgłoszeniowa [POBIERZ] Oświadczenie [POBIERZ] Plakat [POBIERZ]


Czytaj
 
Stanowisko PTP
Aktualności - Najnowsze Informacje
16.02.2015.

Stanowisko w sprawie wypowiedzi Wiceminister Zdrowia p. Beaty Małeckiej - Libery w dniu 12.02.2015 r.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 46