Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Projekt Leonardo da Vinci 2012-2014 Drukuj Email
17.06.2013.

Image Image

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie uczestniczy w projekcie partnerskim w ramach projektu Leonardo da Vinci

Tytuł projektu:
Poprawa innowacyjności w edukacji i szkoleniach personelu medycznego w Europie (
Enhancing innovation in education and training for medical staff in Europe)

Program: Lifelong Learning Programme / Leonardo da Vinci leonardo

Czas trwania: 1.08. 2012 – 31.07. 2014 (24 miesiące)
Koordynatorem projektu jest Czeska firma LINET, która specjalizuje się w medycznych technologiach.
W projekcie uczestniczą: LINET – Czechy; Czeskie Towarzystwo Pielęgniarskie; Szpital Uniwersytecki Karolinska – Szwecja; LINET – Francja; LINET – Szwecja; Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie oraz Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie.

Głównym celem tego projektu jest stworzenie sieci partnerskiej składającej się z 7 partnerów reprezentujących sektor ochrony zdrowia: uniwersytet, szpital kliniczny, producentów technologii medycznych, stowarzyszeń pielęgniarek oraz instytucji kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.
Partnerzy współpracują nad rozwinięciem oraz rozpowszechnieniem dokumentu dotyczącego innowacji w edukacji i szkoleniach personelu medycznego. W dokumencie tym zostaną zawarte informacje zarówno ze strony instytucji kształcących personel pielęgniarski, jak i ze strony pracodawców oraz sektora producenta technologii medycznych. Opracowany dokument pomoże zdefiniować potrzeby związane z wprowadzeniem innowacji do kształcenia personelu pielęgniarskiego.
Wszyscy partnerzy są liderami w swojej branży i plasują się wśród najlepszych instytucji nie tylko w kraju, ale w całej Europie.

Projekt stanowi odpowiedź na kilka faktów, które są charakterystyczne dla kształcenia i szkolenia zawodowego w zakresie pielęgniarstwa w ostatnich latach:

- Dynamika rynku pracy w sektorze ochrony zdrowia w UE - Zmiany w edukacji pielęgniarskiej - Wpływ kształcenia zawodowego pielęgniarek na ich codzienną pracę.

Powstała na skutek projektu sieć współpracy oraz przygotowany wspólnie dokument będzie w przyszłości podstawą dla przygotowania kolejnego projektu, na szerszą skalę, w ramach projektów LdV - transfer innowacji (TOI).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »