Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Główna Komisja Historyczna przy Zarządzie Głównym PTP Drukuj Email
31.05.2012.
Spis treści
Główna Komisja Historyczna przy Zarządzie Głównym PTP
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7

 

EUROPEJSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ HISTORII PIELĘGNIARSTWA

Europejskie Stowarzyszenie Na Rzecz Historii Pielęgniarstwa dzięki pracy naukowej i promocji publicznej wspiera rozwój Historii Pielęgniarstwa. Stowarzyszenie zrzesza osoby prywatne i organizacje w celu zapewnienia wzajemnego wsparcia i możliwości współpracy.

 

Celem Stowarzyszenia jest położenie nacisku na rozwój dyscypliny jaką jest Historia Pielęgniarstwa, w skali europejskiej. Stowarzyszenie w szczególności ma na celu:

 

  • Promowanie pracy naukowej w zakresie Historii Pielęgniarstwa, poprzez zapewnienie wzajemnej pomocy osób pracujących w tej dziedzinie oraz stworzenie możliwości bezpośredniej współpracy nad znaczącymi projektami badawczymi.
  • Promowanie powszechnego postrzegania Historii Pielęgniarstwa, poprzez wspieranie inicjatyw na rzecz zaangażowania publicznego.
  • Zyskanie uznania dla dyscypliny Historii Pielęgniarstwa w całej Europie.

 

Stowarzyszenie posiada strukturę federalną. Członkowie stowarzyszenia zachowują swoja autonomię i samorządność. Stowarzyszenie może być zgłaszane przez ośrodek akademicki, towarzystwo naukowe lub grupy interesu. Każdy składnik stowarzyszenia może zgłosić/wysłać co najmniej jednego członka Europejskiego Komitetu Koordynacyjnego.

 

Członkostwo obejmuje osoby, które są członkami składowych stowarzyszenia. Członkami mogą być zarówno pielęgniarki oraz osoby nie pracujące w tym zawodzie, osoby utrzymujące bądź nie współpracę z uznanymi instytucjami akademickimi. Członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Historii Pielęgniarstwa może stać się osoba z każdego zakątka świata, która przystąpi do stowarzyszenia składowego.

  
« poprzedni artykuł   następny artykuł »