Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Konferencja "Elektroniczna dokumentacja medyczna  interoperacyjność i wdrażanie" Drukuj Email
03.08.2012.

Bardzo dziękuję członkom Zespołu ds ICNP przy ZG PTP i przedstawicielom PTP pracującym w Radzie ds ICNP (R) przy CSIOZ za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia. Rada ds. ICNP (R) w CSIOZ ustaliła, że podejmie się przygotowania prezentacji dla prowadzenia dydaktyki zgodnie z wypracowaną rekomendacją nr 1/2011.

W najbliższym czasie zostanie przygotowany raport z działalności Zespołu ds ICNP (R) przy ZG PTP.

Życzę wszystkim zaangażowanym w projekt udanych wakacji. Poniżej przesyłam oficjalny komunikat ICN, który w dniu dzisiejszym został wysłany do pielęgniarek na całym świecie.

z poważaniem

Dorota Kilańska

Koordynator ICNP (R), PTP ZG

Zachęcamy do obejrzenia materiałów filmowych z tej konferencji. Można je zobaczyć na stronie:

http://www.konferencja-csioz.home.pl/filmy.html


Znaczący wkład Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP) w interoperacyjności danych w ochronie zdrowia 


Komunikat

Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (ICN), Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego dotyczący Konferencji zorganizowanej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, w dniach 2-3 lipca 2012 r., pod hasłem"Elektroniczna dokumentacja medyczna – interoperacyjność i wdrażanie” 

Międzynarodowa Rada Pielęgniarek (ICN) wyraża uznanie z powodu coraz powszechniejszego zrozumienia potrzeby użycia terminologii stosowanej w pielęgniarstwie i ochronie zdrowia w Polsce, co potwierdza dzisiejsza konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia/Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ). Konferencja ta jest ważnym krokiem polskiego pielęgniarstwa i systemu ochrony zdrowia, biorąc pod uwagę pracę nad tłumaczeniem ICNP, edukację oraz możliwe zastosowania kliniczne.
ICNP ustanawia międzynarodowy standard terminologii funkcjonującej w pielęgniarstwie, stosowany w elektronicznej dokumentacji medycznej. Dokumentacja pielęgniarska wspomaga analizę interwencji pielęgniarskich dotyczących pacjenta, wyniki i inne dane związane z podejmowaniem decyzji i rozwojem polityki zdrowotnej. ICNP jest częścią programu e-zdrowie, którego zadaniem jest przekształcenie pielęgniarstwa poprzez zastosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
„Pielęgniarki w Polsce pełnią rolę liderów w rozwijaniu swego zawodu, a także gwarantują współpracę interdyscyplinarną w rozwoju opieki zdrowotnej. Standaryzacja dokumentacji, wobec wyzwań w ochronie zdrowia – niepewności w obliczu kryzysu gospodarczego i starzenia się społeczeństwa, będzie narzędziem wsparcia dla systematycznego gromadzenia informacji - danych dla badań naukowych w obszarze ochrony zdrowia w całym kraju, co pomoże w rozwoju polityki i alokacji zasobów", stwierdził David Benton, dyrektor wykonawczy ds. ICN.

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie wspólnie z Radą ds. ICNP ® przy CSIOZ od 2010 r. wspiera interdyscyplinarną współpracę w tłumaczeniu i edukacji Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP ®). Unifikacja ICNP z terminologią medyczną taką jak ICD-10 i ICF, ma za zadanie poprawę interoperacyjności medycznej dokumentacji elektronicznej.

Ministerstwo Zdrowia wspiera działania prowadzące do ustalenia międzynarodowego kodu praktyki pielęgniarskiej i dążenie do wprowadzenia go w praktyce, popierając działania Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, przy dużym wsparciu i pomocy Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (ICN).


Zachęcamy do oglądania materiałów filmowych z tej konferencji. Można je zobaczyć na stronie:

http://www.konferencja-csioz.home.pl/filmy.html

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »