Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Konferencja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym Drukuj Email
31.05.2011.

27 maja 2011 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej odbyła się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt. ,,Niwelowanie różnic – zwiększanie równości w dostępie do opieki medycznej ", której współorganizatorem był Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Konferencja rozpoczęła się wykładem inauguracyjnym mgr Krystyny Wolskiej – Lipiec , Przewodniczącej Głównej Komisji Historycznej przy ZG PTP ,, Etos i tradycje zawodu pielęgniarki i położnej." W kolejnych sesjach mówiono między innymi o badaniach naukowych w pielęgniarstwie, prawie i praktyce, wyzwaniach zawodowych , migracji naszych koleżanek , roli pielęgniarki w zarządzaniu jakością . Przedstawiono działalność PTP w obszarze promowania dorobku pielęgniarstwa europejskiego i zarysowano historię Oddziału Mazowieckiego do chwili obecnej.

Na szczególną uwagę zasługują studenci studiów stacjonarnych UM, którzy w bardzo interesujący sposób przedstawili swoje prace.

Mieliśmy też okazję poznać laureata II etapu Konkursu ,, Pielęgniarka Roku 2010 " Oddziału Mazowieckiego Łukasza Zawadzkiego z Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa ,,STOCER" , który przedstawił swoją finałową prezentację z konkursu.

Konferencję zakończyła sesja plakatowa.

Dorota Jacyna 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »