Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Warsztaty edukacyjne dla pielęgniarek: Zasady w komunikacji. Drukuj Email
04.05.2011.

Warsztaty wiosenne w Piławkach

 

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział Mazowiecki w kwietniu zorganizowało Warsztaty edukacyjne dla pielęgniarek: Zasady w komunikacji.
Jakie było zdziwienie, gdy po długiej dyskusji wniosek brzmiał: ,,podstawowym narzędziem w zawodzie pielęgniarki jest dźwięk to znaczy słowo”; poznałyśmy teatr wewnętrzny, sześćdziesiąt słów, które używamy codziennie w komunikacji z pacjentem wykonując swoje procedury.

 


 
   

 

 

Spotkanie było niepowtarzalne.


Poznana potęga słowa pozwoli na większą osobistą kontrolę i zastanowienie się nad skutkami, aby nie zabijać w innym człowieku radości, nadziei i szczęścia.


Poznane zasady uzmysłowiły, które czynniki należy natychmiast wyeliminować. Nikt nie będzie już obojętny w skutecznym komunikowaniu.
Wszystkie uczestniczki zrozumiały pewną prawdę w komunikacji: ,,miej zaufanie do siebie samej - to i inni zaufają tobie szybciej niź myślisz”
Pogoda sprzyjała intensywnej pracy. W przerwie obiadowej był spacer do budzącego sie lasu. Cisza i świergot ptaków pomogły zostawić stereotypy myślowe podczas spaceru w lesie. Umówiłyśmy się na następne warsztaty w tak wspaniałej atmosferze zrozumienia ludzkich błędów.


Koło przy Oddziale Mazowieckim
mgr Małgorzata Lisowska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »