Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Międzynarodowe Święto Pielęgniarek Drukuj Email
24.04.2010.

 

"Działania na rzecz zapobiegania chorobom przewlekłym wymagają uwagi i odzewu każdej pielęgniarki, w każdym zakątku świata, bez względu na specjalizację, miejsce lub typ praktyki.

Jeśli każda z 13 milionów pielęgniarek na świecie zaangażuje się osobiście w propagowanie: zdrowego odżywiania, odpowiednich ćwiczeń, rozsądne spożywanie alkoholu i unikanie zażywania tytoniu, może to poprawić ich własne zdrowie i samopoczucie oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwijania się u nich chorób przewlekłych.

Jeśli każda z tych pielęgniarek będzie wśród członków swojej rodziny, przyjaciół, w zakładach pracy i lokalnych społecznościach pełniła rolę wzoru, nauczyciela i agenta zmian zmierzających do zdrowszego trybu życia, wspólnie będziemy w stanie powstrzymać falę chronicznych chorób.

Wykształcone i obdarzone zaufaniem społeczeństwa pielęgniarki mogą bardziej efektywnie przyczyniać się do szerszych zmian potrzebnych w polityce społecznej i zdrowotnej, jak i do strukturalnych zmian na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym" (ICN 2010)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »