Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Nowy Komisarz ds. Zdrowia UE Drukuj Email
28.11.2009.

Mamy to czego chcieliśmy !!!!

 

nowy zakres zadań Komisji ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów  będzie obejmować odpowiedzialność za produkty farmaceutyczne i urządzenia medyczne. Zmiany te zostaną uwzględnione na poziomie dyrekcji generalnych  produktów farmaceutycznych i kosmetycznych i wyrobów medycznych jednostek F.2 i F.3, a w konsekwencji  w Europejskiej Agencji Leków i zostanie przeniesione z Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu (ENTR) do Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Konsumentów (DG SANCO).

JOHN DALLI (MALTA) nowy Komisarz UE ds. zdrowia

 

John Dalli z Malty został mianowany komisarzem  ds. Zdrowia i Spraw Konsumenckich. John Dalli (ur. 1948) zajmował różne wysokie stanowiska poziomie zarządzania finansami i zarządzania ogólnego na Malcie i w Brukseli przedtem pracował dla rządu maltańskiego przez ponad 15 lat. W 2008 roku John Dalli został  minister zdrowia  i polityki społecznej Malty.

 

John Dalli zastąpi byłego komisarza zdrowia Androulla Vassiliou na okres 5 lat. Pani Vassiliou został mianowany komisarzem UE ds. Edukacji, Kultury,  młodzieży.

 

Nowa Komisja musi obecnie uzyskać zgodę Parlamentu Europejskiego przed przejęciem biura kadencję trwającą do dnia 31 października 2014.

 

Więcej informacji na temat nowej ekipy Barroso komisarzy jest dostępna tutaj.

EFN , PTP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »