Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

ICNP (R) Wersja 2.0 (2009 r.) Drukuj Email
23.08.2009.

ICN ogłasza Wydanie w wersji 2 Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP ®)

Genewa, Szwajcaria, 18 sierpnia 2009 - Międzynarodowa Rada Pielęgniarek (ICN) ogłasza publikację wersji 2 Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP ®) podczas ostatniego ICN 24 Czteroletniego Kongresu w Durbanie, Republika Południowej Afryki.

Akredytowane Centra Badania i Rozwoju ICNP® - więcej

Tłumaczenia - więcej

Prezentacja wersji 2.0 - Amy Coenen - Dyrektor projektu - więcej

Prezentacja ICNP (Durban) - Claudia Bartz - Asystent Dyrektora Projektu - więcej

ICNP ® jest międzynarodowym standardem dla terminologii pielęgniarstwa i integralną częścią globalnej infrastruktury informacyjnej opieki zdrowotnej, praktyki i polityki zdrowotnej,a której celem jest poprawa opieki zdrowotnej na całym świecie. Wersja 2 zawiera ponad 400 nowych terminów.

"Wersja 2 ukazuje wysiłek pielęgniarstwa dla działań, aby opisać i porównać pielęgniarstwo w krajach, różnorodnych kulturach i językach", powiedział David Benton, ICN, Dyrektor Wykonawczy ICN.

"ICNP ® to narzędzie, które ułatwia pokazanie pracy pielęgniarek, wspiera badania dla pielęgniarskiej praktyki na całym świecie, i usprawnia porównanie pielęgniarstwo na poziomie międzynarodowym. Dane oparte na wiedzy pielęgniarskiej pomogą poprawić decyzje w zakresie: działań pielęgniarek, opieki zdrowotnej, zarządzania zasobami i opieki pielęgniarskiej oraz polityki zdrowotnej oraz rozwoju pielęgniarstwa. "

ICNP ® 2 jest dostępna w wersji elektronicznej, patrz www.icn.ch/icnp.htm, gdzie można pobierać pliki z nowej wersji.

Obecnie trwają prace w celu umożliwienia ponownego wykorzystania z poprzedniego tłumaczenia i pomocy w tłumaczeniu i aktualizacji zmian pomiędzy wersjami.

Monografia, zatytułowana ICNP ® Wersja 2, o historii i aktualnym stanie ICNP jest dostępna w Księgarni ICNP. Zobacz www.icn.ch/bookshop.htm

Uruchomienie nowej wersji, było dla Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (ICN) kamieniem milowym i stanowi pracę niezliczonej rzeszy pielęgniarek i ekspertów na całym świecie. (ICN sierpień 2009)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »