Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Nursing Now Polska Drukuj Email
06.02.2020.

Polska inauguracja Kampanii Nursing Now Polska oraz obchodów 2020 Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej

5 lutego 2020, w Ministerstwie Zdrowia, odbyła się uroczysta inauguracja Kampanii Nursing Now Polska oraz obchodów 2020 Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej, która została zorganizowana przy współpracy z Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim. Głównymi gośćmi Inauguracji byli studenci kierunków pielęgniarstwo i położnictwo z kilkunastu ośrodków akademickich z całej Polski. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz Ministerstwa Zdrowia, przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, przedstawiciele pielęgniarskiej kadry akademickiej, oraz  organizacji zrzeszających pielęgniarki
 i położne w naszym kraju.

Głównym motywem uroczystości była prezentacja marzeń studentów na temat pielęgniarstwa
 i funkcjonowania zawodu pielęgniarki w przyszłości. Uroczystość otworzyła dr Greta Kanownik, Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, a następnie odbyło się wystąpienie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia – Józefy Szczurek-Żelazko.

W ramach spotkania  wyświetlony został film prezentujący wydarzenia w pielęgniarstwie w latach 2019-2020 r. Program uroczystości zwieńczył wykład inauguracyjny pt. „Czy współczesny świat potrzebuje Florencji Nightingale” Prezesa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego – dr Grażyny Wójcik.

Studenci mogli kontynuować spotkanie w Warszawie uczestnictwem w programie dodatkowym obejmującym wizyty połączone ze zwiedzaniem  Muzeum Historii Pielęgniarstwa, Uniwersyteckiego Szpitala Pediatrycznego WUM oraz uczestnicząc w wykładzie eksperckim: Postępy nowoczesnej kardiologii i zmieniająca się rola pielęgniarki w zespole terapeutycznym.

 

Galeria zdjęć

gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »