Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Alicja Nowik Drukuj Email
10.04.2019.
Alicja Nowik

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie, ukończyłam studia magisterskie z pielęgniarstwa. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji pielęgniarstwo rodzinne. W 2014 roku rozpoczęłam pracę zawodową w Gabinecie Zabiegowym Lekarza Rodzinnego „Olmedica” w Olecku i wtedy też zaczęłam rozwijać swoje zainteresowania badawcze z zakresu diabetologii.

Od początku swojej praktyki zawodowej, skupiam się przede wszystkim na analizie potrzeb pacjentów, co skłoniło mnie do działań na rzecz pacjentów z cukrzycą. Celem programu jest ułatwienie dostępu pacjentom z cukrzycą do oprzyrządowania niezbędnego do prowadzenia samokontroli, nauka pacjentów życia z chorobą, monitorowanie procesu samoopieki, mobilizowanie pacjentów do systematyczności działań, które zmniejszą ilość powikłań, wspieranie pacjentów w chorobie, wyjaśnienie celowości monitorowania glikemii oraz udzielania wsparcia psychologicznego, a także zmniejszenie poczucia bezradności i odizolowania – czym na co dzień się zajmuje. Akademia Diabetyka nie ogranicza się jedynie do poprawy jakości życia zdrowotnego, ale również psychicznego u osób cierpiących na cukrzycę. W tym celu organizuję spotkania integracyjne, wyjazdy, podczas których pacjenci są motywowani do podejmowania aktywności fizycznej, która jest nieodłącznym elementem leczenia pacjentów z cukrzycą, co pozwala na wymianę doświadczeń, a także pozytywnie wpływa na jakość ich codziennego życia.

Motywacją do wzięcia udziału w konkursie Innowacja Roku, była chęć zwrócenia uwagi, że świadomość choroby oraz współpraca z pacjentami przynosi wiele wymiernych efektów, a jednocześnie zwrócenie uwagi na fakt, iż pielęgniarki mogą być inicjatorami programów, które mają wpływ na proces leczenia pacjentów i przynoszą wiele korzyści.

W pracy zawodowej od zawsze przyświeca mi motto: „Poznanie choroby jest początkiem zdrowia”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »