Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Marlena Padykuła Drukuj Email
10.04.2019.
Krakow

Leczenie żywieniowe pacjentów w wieku geriatrycznym za pomocą pompy Nutricia Flocare

Innowacja wprowadzona na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest odpowiedzią na występujące w grupie pacjentów
w starszym wieku duże ryzyko niedożywienia i niedożywienie, a także częste powikłania przy żywieniu prowadzonym metodą bolusa tj. biegunki, nudności, wymioty. Wynika również
z konieczności częstego wdrażania żywienia enteralnego u chorych w ciężkim stanie zdrowia. Z dotychczasowych obserwacji wynika, iż prowadzone żywienie enteralne za pomocą pompy zmniejszyło znacznie liczbę powikłań, które występowały przy żywieniu prowadzonym metodą bolusa, korzystnie wpłynęło na poprawę stanu klinicznego, stanu odżywienia i jakości życia pacjentów.

Motywacją do wzięcia udziału w Konkursie było wykazanie korzyści wynikających
z wprowadzenia leczenia enteralnego za pomocą pompy Nutricia Flocare u pacjentów
w wieku geriatrycznym na oddziale internistycznym.

 


Od lewej: Katarzyna Stanisławska, Karolina Natanek, Marlena Padykuła, Barbara Wojtas

 

Marlena Padykuła

Studia I i II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo ukończyłam na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W 2013 roku po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu rozpoczęłam pracę w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie pracuję do dnia dzisiejszego. Obecnie pracuję na stanowisku p.o. pielęgniarki oddziałowej. Od 2015 roku pracuję również na stanowisku asystenta w Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe podnoszę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

 

Katarzyna Stanisławska

Pracę w zawodzie pielęgniarki rozpoczęłam w 1993 roku. W 2006 roku ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pielęgniarstwo, w 2014 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, a w 2016 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Zarządzania w pielęgniarstwie i położnictwie. Od roku 2011 pełnię funkcję p.o. pielęgniarki oddziałowej na IV Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Po pracy lubię czytać książki i spędzać czas z przyjaciółmi w ogrodzie.

 

Karolina Natanek

Jestem absolwentką studiów I i II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych pracuję od 2015 roku. Obecnie uczęszczam na specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego. Chętnie podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą. W wolnym czasie lubię spędzać chwile z synkiem na łonie natury.

 

Barbara Wojtas

Ukończyłam Studium Pielęgniarstwa w Myślenicach w 2001 roku. uzyskując tytuł pielęgniarski dyplomowanej. W 2016 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego. Od 9 lat pracuję w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych. Poszerzam swoją wiedzę i podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach. Praca z pacjentami i ich opiekunami sprawia mi ogromną satysfakcję. Wolny czas spędzam z dwoma nastoletnimi córkami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »