Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Danuta Olejnik Drukuj Email
20.03.2015.
Danuta Olejnik

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2016 - Łódzki Oddział PTP

Moja fascynacja pielęgniarstwem trwa 29 lat. Jestem pewnie jedną z nielicznych osób, które są dumne z racji wykonywania tego zawodu. Przez te lata byłam naocznym świadkiem rozwoju pielęgniarstwa i kroków milowych jakie w nim następowały. Myślę, że czynnie w tym uczestniczyłam.

Ukończyłam Liceum Pielęgniarstwa w Piotrkowie Trybunalskim i tam też rozpoczęłam pracę na Oddziale Wewnętrznym z pododdziałem kardiologii. Pewnie nie wiele by się zmieniło moim życiu gdyby nieustanny głód wiedzy. W 2013 roku idąc z duchem reformy edukacji ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Łodzi zdobywając tytuł magistra pielęgniarstwa. Następnie ukończyłam kurs w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego. Obecnie zbliżam się do ukończenia specjalizacji kardiologicznej. Jestem przykładem, że nigdy nie jest za późno na zmiany. We wrześniu 2016 roku rozpoczęłam pracę w Klinice Kardiologii w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Dziś mogę powiedzieć, że byłam świadkiem cudów z jakie miały miejsce wśród pacjentów z ogromnym bagażem życiowym oraz tych malutkich.

Mieszkam w Piotrkowie, mam trzy dorosłe córki, które zaczynają samodzielne życie. W wolnej chwili lubię podróżować i czytać książki od których jestem pewnie uzależniona. Razem z mężem opiekujemy się kotem i dwoma psami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »