Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Edyta Kocot Drukuj Email
20.03.2015.
Edyta Kocot

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2016 - Lubelski Oddział PTP

Kończąc liceum wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i chcę żeby był to zawód medyczny. W 2006 roku rozpoczęłam studia na Wydziale Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Po pięciu latach uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa, po czym podjęłam pracę na Oddziale Neurochirurgii w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, gdzie jestem zatrudniona do tej pory.

Rozpoczynając pracę utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to mój wymarzony zawód. Praca z pacjentem daje mi wiele satysfakcji. Staram się wykonywać ją sumiennie, najlepiej jak potrafię, aby zapewnić podopiecznym profesjonalną opiekę. W tym celu stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz konferencjach. Obecnie robię specjalizację z Pielęgniarstwa Chirurgicznego. Jestem również członkiem Sekcji Pielęgniarskiej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Chętnie uczestniczę w zjazdach oraz staram się brać w nich czynny udział.

Zawód pielęgniarki jest trudny i wymaga poświęcenia, ale szczery uśmiech pacjenta wyrażający jego wdzięczność jest nieocenioną nagrodą. Nadaje głęboki sens tej pracy i sprawia, że czuję się spełniona zawodowo. Uważam, że ten zawód jest moim powołaniem.

Uzyskanie tytułu laureata w II etapie konkursu „Pielęgniarka Roku” jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Cieszę się, że będę mogła reprezentować województwo lubelskie w finale.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną. Cenię czas spędzany z rodziną i bliskimi. Uwielbiam podróże, zwłaszcza jeżeli mogę wypoczywać aktywnie. Lubię książki o tematyce kryminalnej oraz filmy z gatunku dramatu psychologicznego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »