Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Aneta Góźdź - Pawłasek Drukuj Email
20.03.2015.
Aneta Góźdź – Pawłasek

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2016 - Lubelski Oddział PTP

W zawodzie pielęgniarki pracuję 15 lat. W 2001 roku ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe im. St. Liebharta w Lublinie.

Swoja karierę zawodową rozpoczęłam pracując w Oddziale Intensywnej Terapii SPZOZ w Krasnymstawie, następnie pracowałam w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i na Bloku Operacyjnym jako pielęgniarka anestezjologiczna.

W roku 2009 ukończyłam specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, w roku 2013 uzyskałam tytuł licencjata na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, gdzie obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich.

W latach 2012 – 2015 byłam pielęgniarka oddziałową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ w Krasnymstawie. W roku 2015 rozpoczęłam pracę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, początkowo jako pielęgniarka koordynująca a obecnie jako pielęgniarka oddziałowa Izby Przyjęć. Już w szkole medycznej chciałam pracować z pacjentem onkologicznym.

Jako mała dziewczynka bardzo chciałam zostać pielęgniarką ale co to za pielęgniarka, która mdleje na widok krwi albo igły do iniekcji… tak było. Po ukończeniu liceum chciałam zostać policjantką, nie udało się. Do szkoły dla pielęgniarek trafiłam przez przypadek? Nie zawsze wiedziałam, że chciałabym pomagać ludziom więc w pewnym momencie widok krwi czy igły już był niestraszny.

W Konkursie na „Pielęgniarkę Roku” brałam udział po raz trzeci. Gdy dowiedziałam się o swojej wygranej początkowo potraktowałam to jako żart nie mniej jednak bardzo cieszę się, iż mi się udało. Chcę godnie reprezentować Lublin a przede wszystkim pielęgniarki pracujące w Centrum Onkologii, gdyż to z Nimi na co dzień pokonuję wszelkie trudności. Bardzo lubię wyzwania i jako zodiakalny baran jestem uparta, odważna i lubię rywalizację.

Urodziłam się w Lublinie, kocham to miasto od zawsze, ale wychowałam się i na stałe mieszkam na wsi w okolicy Żółkiewki – nie wyobrażam sobie, że mogłabym mieszkać w mieście.

Interesuję się sztuką, moją pasją jest haft krzyżykowy i czytanie książek. Uwielbiam prace w ogrodzie. Interesuję się ziołolecznictwem, psychologią. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, podróży, dobrego filmu i jazdy na rowerze. Czasami piszę wiersze. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i matką Ani i Michała.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »