Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Relacja z XIII Kongresu Pielęgniarek Polskich "Przyszłość pielęgniarstwa zaczyna się dzisiaj" Drukuj Email
20.09.2016.

kongres W dniach 15-17.09.2016r. odbył się XIII Kongres Pielęgniarek Polskich „Przyszłość pielęgniarstwa zaczyna się dzisiaj” organizowany przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie i Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Patronat honorowy nad Kongresem objęli: Jego Magnificencja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

W uroczystej Gali Otwarcia wzięli udział przedstawiciele najważniejszych organizacji pielęgniarskich w Polsce i za granicą, w tym: Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie reprezentowane przez Prezes Zarządu Głównego Grażynę Wójcik oraz Członków Zarządu Głównego, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych reprezentowana przez Prezes Zofię Małas, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych reprezentowany przez Przewodniczącą Lucynę Dargiewicz oraz Europejska Federacja Stowarzyszeń Pielęgniarskich (EFN) z Dyrektorem Zarządzającym Paulem De Raeve.

Galę Otwarcia zaszczycił również Minister Zdrowia dr n. med. Konstanty Radziwiłł, Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia dr n. o zdr. Beata Cholewka i Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia Katarzyna Chmielewska. Władze Urzędu Marszałkowskiego reprezentował zastępca dyrektora w Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej – Janusz Sobolewski, natomiast w imieniu Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy wystąpił Dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Dariusz Hajdukiewicz.

Obecni również byli konsultanci krajowi różnych dziedzin, przedstawiciele władz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz reprezentanci kilkunastu Pielęgniarskich Stowarzyszeń Specjalistycznych.

W uroczystej Gali Otwarcia Kongresu udział wzięli przedstawiciele władz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz znamienici goście z kraju i z zagranicy: Jego Magnificencję Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego reprezentowała prof. dr hab. n. med. Barbara Górnicka – Prorektor ds. Dydaktyczno- Wychowawczych, władze Wydziału Nauki o Zdrowiu - Prodziekan Oddziału Pielęgniarstwa dr hab. n. med. Bożena Czarkowska – Pączek, natomiast władze administracyjne uczelni Pani Kanclerz – Małgorzata Rejnik.

Podczas Sesji inauguracyjnej wystąpienia zaprezentowali również goście z zagranicy m.in.: Laura Serrant z Uniwersytetu Sheffield Hallam z Anglii, Chanell Carcallas – Concepcion z Centrum Edukacyjno – Szkoleniowego dla Pielęgniarek i Położnych w Pekinie, Linda Yoder z Uniwersytetu Stanu Teksas w Austin oraz Stephen Wanless z Uniwersytetu Birmingham w  Wielkiej Brytanii.

W programie Kongresu znalazły się doniesienia naukowe z wiodących ośrodków naukowych w kraju i za graniczą, przegląd najnowszych wyników badań w pielęgniarstwie oraz rekomendacje dotyczące standardów praktyki i zarządzania opieką pielęgniarską. W ciągu trzech dni Kongresu Pielęgniarek Polskich zaprezentowano ponad 160 prac podczas różnych sesji oraz odbyło się 19 warsztatów. Przygotowany przez Komitet Naukowy Program Kongresu był odpowiedzią na zainteresowania naukowe i zawodowe pielęgniarek oraz umożliwił wymianę myśli i zainicjował nowe obszary współpracy.

XIII Kongres Pielęgniarek Polskich „Przyszłość pielęgniarstwa zaczyna się dzisiaj” zakończył się rozstrzygnięciem IV edycji Konkursu Filmowego na Najlepszy Film Promujący Zawód Pielęgniarki w Polsce. I miejsce przyznane zostało zespołowi z Tarnowa za film pt. „Męska strona pielęgniarstwa”.

Uroczystego zamknięcia Kongresu dokonali Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego dr Zofia Sienkiewicz oraz Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu prof. dr hab. n. Piotr Małkowski.

 

Galeria zdjęć

gallery1gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1gallery1
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »