Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Agnieszka Borowicz Drukuj Email
20.03.2015.
Agnieszka Borowicz

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Lubelski Oddział PTP

Mam 42 lata, od 20 mieszkam i pracuję w Lublinie. Dyplom pielęgniarki uzyskałam w 1994 roku w Medycznym Studium Zawodowym w Radzyniu Podlaskim. Pracę zawodową rozpoczęłam rok później w Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie w Klinice Chirurgii Naczyń. Ten pierwszy kontakt z pacjentami oraz atmosfera panująca w zespole utwierdziły mnie w przekonaniu, że dalej chcę pracować i rozwijać się w tym zawodzie. Od 1998 roku do chwili obecnej pracuję w Klinice Neurochirurgii powyższego szpitala. Praca w zespole Kliniki daje mi dużo satysfakcji oraz możliwości poszerzania specjalistycznej wiedzy. W 2001 roku zaocznie ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie – specjalność: Edukacja zdrowotna z rehabilitacją. Następnie podjęłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W 2009 roku otrzymałam tytuł licencjata pielęgniarstwa, po ukończeniu studiów pomostowych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

W zawodzie pielęgniarki ważne jest ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji. Swoją wiedzę pogłębiałam uczestnicząc w szkoleniach i kursach specjalistycznych . Należę do Sekcji Pielęgniarskiej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, w ramach której biorę udział w odbywających się cyklicznie zjazdach. Obecnie jestem w trakcie odbywania specjalizacji z zakresu pielęgniarstwa chirurgicznego. Od roku współpracuję z Pionem Pielęgniarskim PZWL.

Cennym doświadczeniem był dla mnie udział w II etapie konkursu „Pielęgniarka Roku”, a wygrana w tych eliminacjach jest wyróżnieniem.

Moją pasją jest malarstwo, od kilku lat uczestniczę w zajęciach Ogniska Plastycznego przy TPSZP W Lublinie. Poza tym lubię czytać (szczególnie literaturę faktu) oraz spotykać się z przyjaciółmi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »