Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Marzena Slendak Drukuj Email
20.03.2015.
Marzena Slendak

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Łódzki Oddział PTP

Jako pielęgniarka pracuję 29 lat. Od samego początku związana jestem z oddziałem Intensywnej Terapii w SP ZOZ Centralnym Szpitalu Klinicznym UM Ośrodek Pediatryczny im. Marii Konopnickiej w Łodzi. Od 14 lat pracuję również jako pielęgniarka neonatologicznergo zespołu wyjazdowego SN.

Dyplom pielęgniarki otrzymałam w 1987 roku po ukończeniu nauki w Liceum Medycznym nr 2 w Łodzi. W 2012 roku ukończyłam studia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na kierunku pielęgniarstwo i uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa, a w 2015 roku tytuł specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii. Przygotowuję przyszłe kadry pielęgniarek i położnych do pracy w zawodzie podczas praktycznej nauki zawodu. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach.

Udzielam się również w działalności związkowej. Jestem zaangażowana w pracę Samorządu, w obecnej Kadencji jestem Delegatem reprezentującym mój Szpital. Praca pielęgniarki daje mi dużo satysfakcji, a największą nagrodą jest ujrzeć zdrowe, śmiejące się dziecko „gnające na rowerku między blokami” - jeszcze niedawno leżące w OIT w ciężkim stanie.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dorosłych dzieci (syn - strażak, córka - studentka II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego) oraz właścicielką psa, kundelka Mam również, mimo tych wielu zajęć, czas na swoje pasje m.in. pracę w ogródku, gotowanie, czy dobry kryminał. Zimą uwielbiam odśnieżać teren wokół domu. Najlepiej wypoczywam nad wodą. Nic tak nie daje poczucia spokoju jak szum fal naszego Bałtyku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »