Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Program profilaktyki zespołów bólowych kręgosłupa u personelu pielęgniarskiego Drukuj Email
10.09.2015.

„Program profilaktyki zespołów bólowych kręgosłupa u personelu pielęgniarskiego”

Zespoły bólowe kręgosłupa zaliczane są do chorób układu ruchu pośrednio związanych z pracą. Wśród grup zawodowych, w których ze względu na sposób wykonywania pracy kręgosłup podlega różnorodnym obciążeniom, znajdują się pielęgniarki.

Wychodząc naprzeciw potrzeb środowiska, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział w Białymstoku, wystąpiło o dotację z budżetu województwa podlaskiego na realizację zadania publicznego pod tytułem „Program profilaktyki zespołów bólowych kręgosłupa u personelu pielęgniarskiego”. Istotą programu jest wsparcie informacyjne pielęgniarek i kształtowanie umiejętności praktycznych w rozwiązywania problemów, związanych z występowaniem dolegliwości i chorób układu ruchu. W sierpniu 2015 r. przystąpiono do kontynuacji realizowanego w ubiegłym roku w/w Programu, przy współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku i Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Białymstoku. W ramach Programu proponujemy pielęgniarkom grupowe zajęcia rehabilitacyjne, ukierunkowane głównie na usprawnianie funkcji kręgosłupa. Program przewiduje 10 spotkań jedno-godzinnych, w grupach 10-12 osobowych, z udziałem doświadczonego fizjoterapeuty. Zajęcia odbywać się będą 1-2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Udział w programie dla zdeklarowanych uczestników jest bezpłatny.

W związku z powyższym, zainteresowane pielęgniarki zapraszamy na spotkanie organizacyjno-informacyjne, połączone z wykładami wprowadzającymi, które odbędzie się dnia 21-09-2015 roku o godz. 15:00. w Zakładzie Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB, przy ulicy Skłodowskiej 7a.

Z poważaniem

PRZEWODNCZĄCA
Zarządu Oddziału PTP w Białymstoku
dr n. med. Matylda Sierakowska

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

pobierz plik
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »