Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Danuta Talowska Drukuj Email
20.03.2015.
Danuta Talowska

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Lublinie

Dnia 27 lutego 2015 r. zajęłam I miejsce w konkursie „Pielęgniarka Roku 2014” na szczeblu wojewódzkim w Lublinie. Był to mój drugi udział w tym konkursie. Po raz pierwszy wystartowałam w roku ubiegłym, ale nie zajęłam punktowanego miejsca. Sukces w konkursie w roku bieżącym zbiegł się dla mnie z jubileuszem XXX – lecia pracy zawodowej, chociaż pielęgniarką zostałam przez przypadek. Po zdaniu matury w rodzinnym mieście Jaworznie wybrałam Medyczne Studium Zawodowe w Katowicach aby wypełnić czymś 2 lata, po których dopiero mogłam przyjechać do Lublina na wymarzone studia – teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po 5-letnich studiach na KUL-u podjęłam pracę pielęgniarki właściwie po to aby nie utracić prawa wykonywania zawodu. Okazało się jednak że w pielęgniarstwie jest jak najbardziej miejsce na wykorzystanie całej wiedzy, którą do tej pory zdobyłam; że to jest zawód w którym się realizuję i który przynosi mi prawdziwą satysfakcję.

Od 1985 roku jestem związana z tym samym zakładem pracy - Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 4 w Lublinie. Zaczynałam pracę w Klinice Chorób Płuc i Gruźlicy, a w 1990 r. podjęłam pracę w Klinice Anestezjologii – w której pracuję do dzisiaj. W 2014 r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki.

Poza sprawami ściśle zawodowymi włączam się w działalność społeczną i związkową oraz jestem członkiem Rady Pracowników w SPSK4.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »