Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Izabela Kapica Drukuj Email
20.03.2015.
Izabela Kapica

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Białymstoku

Mam 46 lat, mieszkam w rodzinnym mieście Mońki, małej miejscowości na Podlasiu, niedaleko Białegostoku. Od dwudziestu lat jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwudziestoletniej Julii, obecnie studentki drugiego roku architektury.

W 1990 roku otrzymałam tytuł pielęgniarki dyplomowanej w Zespole Szkół Medycznych w Gdańsku, przy ulicy Karola Marksa. Pracę zawodową rozpoczęłam w marcu 1991 jako pielęgniarka w żłobku w Mońkach, a następnie od lipca 1993 rok do marca 2009 roku pracowałam jako pielęgniarka odcinkowa, a przez ostatnie dwa lata jako pielęgniarka opatrunkowa na oddziale Chirurgii Ogólnej przy SP ZOZ Mońki. W między czasie uzupełniłam swoje kwalifikacje o licencjat pielęgniarstwa na Wydziale Pielęgniarstwa i Ochrony Zdrowia Akademii Medycznej w Białymstoku, a następnie otrzymałam tytuł magistra z pracy socjalnej w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Od 2006 roku do 2009 roku dodatkowo pracowałam jako pielęgniarka w Hospicjum Domowym dla dorosłych. W 2009 roku otrzymałam propozycję pracy w nowo powstałym Białostockim Hospicjum dla Dzieci, gdzie pracuje do chwili obecnej. Dodatkowo podnosiłam kwalifikacje kończąc kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne. Od 2013 roku prowadzę indywidualną działalność gospodarczą. Dodatkowo pracuję na dyżurach kontraktowych w ambulatorium w Mońkach oraz na umowę zlecenie w Help Homecare, gdzie sprawuję opiekę nad pacjentami wymagającymi podłączenia do respiratora.

Zawód swój traktuję jako swego rodzaju pasję. Staram się nieść pomoc każdemu człowiekowi, który jej potrzebuje. Kontakt z chorymi dziećmi i ich rodzinami oraz pacjentami dorosłymi uczy mnie przede wszystkim dystansu do życia i pokory. Poza pracą zawodową lubię spędzać czas na wsi z rodziną, uwielbiam przyrodę, świeże powietrze, ciszę i spokój. W wolnym czasie lubię czytać dobrą książkę i pływać.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »