Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Ogłoszenia
Noc Muzeów 2018 Drukuj Email
Najnowsze Informacje
16.05.2018.

19 maja 2018 r., to ważna data dla Centralnego Archiwum Pielęgniarstwa Polskiego przy ZG PTP, w tym bowiem dniu po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Nocy Muzeów. Była to niebywała okazja, żeby zobaczyć „skarby”, jakie kryją się w tym niezwykłym miejscu, pozwalającym na wzmacnianie tożsamości zawodowej pielęgniarek.

Ekspozycję otwierały nakrycia głowy, jak kornet sióstr Szarytek z XIX wieku, czy welonik Pań Ekonomek – pierwszych świeckich pielęgniarek z początków XX wieku (1911) oraz strój pielęgniarki społecznej z okresu międzywojennego. Istotnym elementem były pierwsze szkoły pielęgniarstwa w Polsce, w tym Warszawska Szkoła Pielęgniarstwa utworzona w 1921 r. wraz z prezentacją kolejnych dyrektorek. Cennym eksponatem były podręczniki pielęgniarskie i pierwsze czasopismo „Pielęgniarka Polska” oraz galeria medalistek Florence Nightingale, instrumentarium sięgające początków pielęgniarstwa i ukazujące dynamikę zmian w wykonywaniu zabiegów pielęgniarskich. Na uwagę zasługiwała wystawa Pielęgniarki polskie w walce o niepodległą zorganizowana z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie sposób wymienić wszystkiego, bo każde archiwalium to kolejne fakty i dzieje.

Dopełnieniem ekspozycji był wykład Przewodniczącej Komisji Historycznej przy ZG PTP - mgr Krystyny Wolskiej-Lipiec Nasze korzenie oraz projekcja filmu biograficznego o beatyfikowanej Hannie Chrzanowskiej. Otwarcia dokonała Prezes PTP dr Grażyna Wójcik. Wśród gości było wiele znamienitych osób, które wpisały się do Księgi Pamiątkowej zapisującej kolejne karty historii pielęgniarstwa.

O zainteresowaniu zbiorami świadczy fakt, że w godz. od 18.00 do 0.00 Archiwum odwiedziło 107 osób.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy

Plakat - zaproszenie na Noc Muzeów

gallery1gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1gallery1
 
Międzynarodowy Dzięń Pielęgniarki Drukuj Email
Najnowsze Informacje
15.05.2018.
 
Beatyfikacja Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej. Drukuj Email
Najnowsze Informacje
14.05.2018.
Hanna Chrzanowska

W dniu 28 kwietnia 2018 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
w Krakowie-Łagiewnikach byliśmy świadkiem wspaniałej uroczystości jaką była

Beatyfikacja Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej.

Uroczystość ta wzmocniła środowisko pielęgniarskie, a także stała się
pretekstem do refleksji na temat przyszłości tego pięknego lecz trudnego

i bardzo odpowiedzialnego zawodu.

 
Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki - Supraśl 16.05.2018 Drukuj Email
Białystok
09.05.2018.

Oddział Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

w Białymstoku

Koło PTP przy SP Psychiatrycznym ZOZ w Choroszczy

Koło PTP przy SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku

Serdecznie zapraszają na uroczyste obchody

Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki”

Patronat Honorowy - Marszałek Województwa Podlaskiego

16.05.2018r. Supraśl „5 Dębów”

PROGRAM

11.00 – Wyjazd autokarem z parkingu przy ul. Podleśnej - „Tęczowe przedszkole”

11.30 - Rejestracja uczestników

12.00 - Otwarcie uroczystości – Przewodnicząca ZO Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego dr hab. Matylda Sierakowska

Wręczenie Honorowej Odznaki PTP pielęgniarkom aktywnie zaangażowanym w wieloletnią pracę na rzecz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

12.30 - Uhonorowanie laureatek etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka Roku 2017 – dr hab. Matylda Sierakowska, dr Cecylia Dolińska - Przewodnicząca OIPIP w Białymstoku

Wystąpienie laureatki I nagrody – mgr Katarzyny Panasiuk z SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku: "Budowanie autorytetu zawodowego przez pielęgniarkę w miejscu pracy".

13.00 - Wystąpienie zaproszonych gości

13.15 – Obiad w plenerze

15.30 - Część naukowo-szkoleniowa –„Pielęgniarka partnerem w zespole terapeutycznym – bariery i trudności we współpracy, relacjach interpersonalnych – mgr Gabriela Kopańko - SP Psychiatryczny ZOZ w Choroszczy

17.00 - Przerwa kawowa

17.30 – Część naukowo-szkoleniowa - Radzenie sobie z sytuacjami trudnymi, konfliktami, budowanie prestiżu zawodowego” – mgr Urszula Krysiewicz - SP Psychiatryczny ZOZ w Choroszczy

19.00 – Zakończenie uroczystości, wyjazd autokaru

 
Pielęgniarstwo szansą poprawy opieki i leczenia dla pacjentów przewlekle chorych Drukuj Email
Najnowsze Informacje
25.04.2018.

Warszawa, 25 kwietnia 2018

Odpowiadając na wyzwania w zakresie dążenia do poprawy dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych dla polskiego społeczeństwa, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie we współpracy z kluczowymi partnerami systemowymi, uruchamia Projekt "Pielęgniarstwo szansą poprawy  opieki  i leczenia  pacjentów przewlekle chorych".

W ramach Projektu planowane są różnorodne działania na rzecz poprawy sytuacji pacjentów przewlekle chorych i starszych korzystających z usług ambulatoryjnej i stacjonarnej opieki zdrowotnej, poprzez zmianę  roli, kompetencji oraz zakresu  zaangażowania pielęgniarek w procesie udzielania samodzielnych świadczeń zdrowotnych.

W dotychczasowej polityce zdrowotnej nie znajdujemy skutecznych mechanizmów gwarantujących rozwój pielęgniarstwa i wzmocnienie pozycji pielęgniarek jako samodzielnego świadczeniodawcy, dlatego rozpoczynamy naszą inicjatywę projektową, której pierwszym etapem będzie cykl konferencji poświęconych wypracowaniu propozycji zmian w zakresie  priorytetowych obszarów systemu opieki zdrowotnej.

  1. Pielęgniarki liderami zmian w podstawowej opiece zdrowotnej – 26 kwietnia 2018 r., Rzeszów,  Program Konferencji

  2. Pielęgniarki liderami zmian w opiece nad pacjentem przewlekle chorym – 29 maja 2018 r. Warszawa,  Program Konferencji

  3. Pielęgniarka koordynatorem edukacji w zdrowiu i chorobie. Inauguracja projektu odbędzie się w dniu 29 maja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Warszawie i będzie połączona z  Konferencją pt. „Pielęgniarki liderami zmian w opiece nad pacjentem przewlekle chorym”, której współorganizatorem jest Ministerstwo Zdrowia.

  4. Harmonogram wydarzeń w ramach Projektu będzie dostępny na stronie Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Zapraszamy do współpracy partnerów naukowych, organizacje i stowarzyszenia zawodowe ale przede wszystkim organizacje reprezentujące pacjentów.

W imieniu Zarządu Głównego

Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

dr n. o zdr. Grażyna Wójcik

Linki:

 
1% Drukuj Email
Najnowsze Informacje
18.04.2018.
1 procent
 
1% Drukuj Email
Najnowsze Informacje
18.04.2018.
1 procent
 
Etap wojewódzki XII Ogólnopolskiego Konkursu - Białystok Drukuj Email
Białystok
09.04.2018.

Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Białymstoku informuje, że w dn. 08.03.2018r. odbył się etap wojewódzki XII Ogólnopolskiego Konkursu  „Pielęgniarka Roku 2017”.

Do konkursu z województwa podlaskiego zgłoszono 27 pielęgniarek, a udział wzięło 20, w tym:

  1. 6 osób z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
  2. 5 osób z SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku
  3. 4 osoby z SP ZOZ w Hajnówce
  4. 2 osoby z SP Psychiatrycznego ZOZ w Choroszczy 
  5. 2 osoby ze Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Białymstoku
  6. 1 osoba ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

W toku postępowania konkursowego laureatką I nagrody została Katarzyna Panasiuk, a II nagrody Amanda Łuniewska z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

III nagrodę uzyskała Ewa Krzynowek ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Gratulujemy laureatkom i gorąco wspieramy P. Katarzynę Panasiuk w III etapie  Konkursu  „Pielęgniarka Roku 2017”, który odbędzie się w Krakowie w dn. 10.05.2018r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatkom za chęć udziału w konkursie. Życzymy satysfakcji i dalszych sukcesów w pracy zawodowej, rozwoju naukowym i życiu osobistym.

PRZEWODNCZĄCA
Zarządu Oddziału PTP w Białymstoku
dr hab. Matylda Sierakowska

 
XIII KPR Etap wojewódzki w Szczecinie Drukuj Email
Najnowsze Informacje
10.03.2018.
Dnia 8 marca 2017 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu "Pielęgniarka Roku 2017". Dzięki uprzejmości władz Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie po raz kolejny etap wojewódzki konkursu w Szczecinie odbył się w sali Rady Wydziału przy ul. Żołnierskiej 48.
Spośród przybyłych Pań, do etapu finałowego zakwalifikowały się: Pani Agnieszka Grzelak - pielęgniarka Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologicznej SPSK 2 oraz Pani Ewa Kubecka - pielęgniarka Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK 1.
Teraz przed naszymi laureatkami kolejny etap - Finał XIII edycji Ogólnopolskiego konkursu Pielęgniarka Roku 2017. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.
 
 
II etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu "Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2017" Drukuj Email
Olsztyn
09.03.2018.

 ,,Jeśli człowiek rodzi się ze skrzydłami, powinien zrobić wszystko, żeby się nimi posłużyć i latać”

Florence Nightingale

Dnia 8 marca 2018 roku w Oddziale Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Olsztynie odbył się II etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2017”. Wzorem roku ubiegłego Oddział Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Olsztynie  zrealizował  przedsięwzięcie we współpracy z Katedrą Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. W II etapie Ogólnopolskiego Konkursu udział wzięło 12 kandydatek  wyłonionych przez olsztyńskie szpitale. Laureatkami etapu wojewódzkiego zostały trzy koleżanki pielęgniarki, które uzyskały tę samą liczbę punktów – Barbara Bloch, Barbara Bonisławska, Diana Karolina Maniak. Jako finalistki będą reprezentować  warmińsko – mazurskie środowisko pielęgniarskie na szczeblu krajowym.  Wszystkie laureatki II etapu pracują w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Z ogromną dumą chcielibyśmy poinformować, że Pani Barbara Bloch i Barbara Bonisławska są także studentkami I roku studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo oraz Pani Diana Karolina Maniak doktorantką I rokustudiów doktoranckich naUniwersytecie Warmińsko –Mazurskim w Olsztynie. Finał i uroczysta gala  XIII edycji konkursu ,,Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2017” odbędzie się 11 maja w Krakowie. Temat przewodni III etapu to: ,,Budowanie autorytetu zawodowego przez pielęgniarkę w miejscu pracy”. Bardzo serdecznie gratulujemy Finalistkom oraz Dyrekcji Szpitala życząc ostatecznego sukcesu na szczeblu krajowym w Krakowie.

 

Przewodnicząca

Oddziału Polskiego Towarzystwa

Pielęgniarskiego w Olsztynie

dr n. med. Ewa Kupcewicz

 
Pielęgniarka Roku 2017 w Białymstoku Drukuj Email
Białystok
28.02.2018.

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że w dn. 08.03.2018 roku w siedzibie OIPiP w Białymstoku na ul. M. Skłodowskiej-Curie 12/19 o godz. 12.00 odbędzie się etap wojewódzki XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2017”.

Serdecznie zapraszam zgłoszone kandydatki

PRZEWODNCZĄCA Zarzadu Oddziału PTP w Białymstoku
dr hab. n. o zdr. Matylda Sierakowska

 
Zobacz też…