Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Szczecin
Dyplomatorium w PUM Drukuj Email
25.07.2016.

Dnia  15 lipca 2016 roku już po raz siódmy w murach Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyła się uroczystość Dyplomatorium, honorująca zakończenie edukacji zawodowej studentów kierunku pielęgniarstwo i położnictwo na poziomie studiów I stopnia.

Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

 

Więcej informacji tutaj

 

Zmieniony ( 27.07.2016. )
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2015 - etap w Szczecinie Drukuj Email
08.02.2016.

Dnia 5 lutego 2016 roku odbył się II etap XI Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2015” organizowanego przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Wzorem lat ubiegłych Oddział PTP w Szczecinie zrealizował  przedsięwzięcie we współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szczecińską Izbą Pielęgniarek i Położnych.

W II etapie konkursu udział wzięło 16 kandydatów wyłonionych przez 4 szczecińskie szpitale: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Szpital Zdunowo oraz 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią.

Zmieniony ( 08.02.2016. )
Czytaj
 
DYPLOMATORIUM W PUM 2015 Drukuj Email
16.07.2015.

Dnia 11 lipca 2015r. już po raz szósty odbyła się w PUM uroczystość DYPLOMATORIUM, honorująca zakończenie kształcenia zawodowego na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo. W tegorocznej uroczystości udział wzięli licznie zgromadzeni goście m. in. Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Małgorzata Kidawa-Błońska, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anna Mieczkowska, Przewodnicząca SIPiP Pani Maria Matusiak oraz najbliżsi absolwentów.

Władze uczelni reprezentowane były przez J. M. Rektora PUM, prof. Andrzeja Ciechanowicza, Prorektora ds. klinicznych PUM, prof. Kazimierza Ciechanowskiego, Dziekana WNoZ PUM, prof. Beatę Karakiewicz, Prodziekana ds. Studentów WNoZ PUM, prof. Andrzeja Torbè oraz Panią Kanclerz PUM mgr Marię Czerniecką.

Zmieniony ( 16.07.2015. )
Czytaj
 
Konkurs PR eliminacje Szczecin Drukuj Email
02.03.2015.

Wzorem lat ubiegłych Oddział PTP w Szczecinie zrealizował  przedsięwzięcie we współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szczecińską Izbą Pielęgniarek i Położnych. W II etapie konkursu wzięło udział 21 kandydatów wyłonionych przez 3 szczecińskie szpitale: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Szpital Zdunowo oraz 109 szpital Wojskowy z Przychodnią. Laureatką etapu wojewódzkiego została koleżanka reprezentująca Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie - Pani Bożena Borkowska, która będzie reprezentować zachodniopomorskie środowisko pielęgniarskie na szczeblu krajowym. 

Bardzo serdecznie gratulujemy Laureatce oraz Dyrekcji szpitala życząc sukcesu na szczeblu krajowym w Warszawie.

 

Etap Konkursu w Szczecinie

Zmieniony ( 02.03.2015. )
 
Dyplomatorium w PUM 12 lipca 2014 Drukuj Email
14.07.2014.

Dnia 12 lipca 2014 roku po raz piąty odbyła się uroczystość DYPLOMATORIUM,honorująca zakończenie kształcenia zawodowego na poziomie studiów I stopnia absolwentów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Władze uczelni reprezentowane były przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu - prof. dr hab. n. zdr. Beatę Karakiewicz oraz Prodziekana ds. Studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu - prof. dr hab. n. med. Andrzeja Torbè.

Zmieniony ( 14.07.2014. )
Czytaj
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2013 Etap w Szczecinie Drukuj Email
10.03.2014.

Dnia 07 marca 2014 roku odbyły się eliminacje wojewódzkie IX Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2013” organizowanego przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego i Koło Liderów Pielęgniarstwa przy Mazowieckim Oddziale PTP reprezentowane w czasie konkursu przez  Panią Annę Zacierkę.

 

Wzorem lat ubiegłych Oddział PTP w Szczecinie zrealizował  przedsięwzięcie we współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szczecińską Izbą Pielęgniarek i Położnych.

Zmieniony ( 10.03.2014. )
Czytaj
 
PTP na IV Kongresie Bibliotek Publicznych Drukuj Email
24.10.2013.

Miło mi Państwa poinformować, iż miałam przyjemność reprezentować PTP na IV Kongresie Bibliotek Publicznych , który odbył się w dn. 21-22.10.2013r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 

Główne założenia projektu "Edukacja zdrowotna w bibliotece - pielęgniarstwo dla zdrowia społeczności lokalnej" przedstawiono w bloku "Zapełnij bibliotekę ludźmi. Pomysły - inspiracje - oferty". 

Krótka relacja filmowa.

                                                                              Danuta Kunecka/ oddział PTP w Szczecinie

Zmieniony ( 24.10.2013. )
 
Zjazd Delegatów w Szczecinie Drukuj Email
30.09.2013.

Zgodnie z harmonogramem wyborczym w dniu 30 września 2013 roku w siedzibie Oddziału PTP w Szczecinie odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy.

Szczegółowe sprawozdanie z działalności Oddziału przedstawiła Przewodnicząca Bożena Gorzkowicz. Oddział Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Szczecinie liczy 47 członków, pracujących w 3 kołach: kole PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu PUM, kole PTP przy Szczecińskiej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz kole PTP w Koszalinie. Członkowie oddziału PTP w Szczecinie biorą czynny udział m.in. w tworzeniu i opiniowaniu programów kształcenia przed- i podyplomowego pielęgniarek i położnych, organizują konferencje, wykłady, konkursy, gromadzą dokumentację dotyczącą zawodu, jego historii, prowadzą projekty badawcze oraz aktywnie uczestniczą we współpracy międzynarodowej Towarzystwa.

Czytaj
 
Single Market Month 2013 Drukuj Email
30.09.2013.

Pragnę poinformować, że jeden z tematów spośród zaproponowanych i przedyskutowanych w grupie uczestników panelu dyskusyjnego zorganizowanego przez Oddział PTP w Szczecinie w dn. 04 września 2013 roku, dotyczący: "Wprowadzenia Europejskiej Karty Zawodowej jako metody ułatwiającej dostęp do europejskiego runku pracy dla polskich pielęgniarek" został wskazany do debaty międzynarodowej, w ramach Miesiąca  Rynku Wewnętrznego - Single Market Month (23.09 - 23.10.2013) w panelu "Pomysły dla pracy - Ideas for jobs".

Zmieniony ( 02.10.2013. )
Czytaj
 
Sprawozdanie z obrad ICN - GNLI 2013 Drukuj Email
17.09.2013.
Miło nam poinformować, iż w tegorocznych obradach ICN - GNLI po raz pierwszy uczestniczyła reprezentantka polskiego środowiska pielęgniarskiego w osobie przewodniczącej PTP, oddziału w Szczecinie, dr n. med. Bożena Gorzkowicz.
ICN-Burdett Global Nursing Leadership Institute (GNLI) jest odbywającym się corocznie zaawansowanym programem przeznaczonym dla pielęgniarek i położnych z krajów rozwiniętych oraz rozwijających się. Skierowany jest w sposób szczególny do osób zajmujących wysokie stanowiska kierownicze w organizacjach narodowych czy instytucjach opieki zdrowotnej, pracujących w agendach rządowych oraz na uczelniach wyższych. Poprzez udział w wykładach, warsztatach prowadzonych przez wysokiej klasy światowych ekspertów a przede wszystkim wymianie doświadczeń, uczestnicy uzyskują szansę na ugruntowanie wiedzy i umiejętności dotyczących przywództwa na poziomie krajowym oraz międzynarodowym. Dyrektorem i zarazem głównym organizatorem programu ICN Leadership for Change™ jest dr Stephanie Ferguson, Associate Professor, Virginia Commonwealth University, USA.
Międzynarodowa Rada Pielęgniarek (International Council of Nurses ICN) od ponad 25 lat jest pionierem w rozwoju umiejętności przywództwa, zarządzania i negocjacji dla pielęgniarek między innymi dzięki bardzo efektywnym działaniom programów: Leadership for Change (LFC) i Leadership in Negotiation (LIN). GNLI reprezentuje trzeci strategiczny kierunek rozwoju przywództwa w organizacjach zrzeszonych w ICN.
Zmieniony ( 17.09.2013. )
Czytaj
 
Wnioski z Debaty w ramach SSM Drukuj Email
06.09.2013.

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Oddział w Szczecinie (PTP),

Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych

Wydział Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

informują, że 4 września odbyła się debata nt. uznawania kwalifikacji pielęgniarek na rynku europejskim. Inicjatorem Debaty była Europejska Federacja Stowarzyszeń Pielęgniarek (EFN - European Federation of Nurses Associations).

 

Celem debaty było podsumowanie dotychczasowych działań na rzecz wdrożenia Dyrektywy 2005/36/WE i ich znaczenia dla polskich pielęgniarek.

Wnioski z debaty przekazane zostaną w telekonferencji z Komisją Europejską w ramach Single Market Month SSM w dniach 23-27 września 2013 roku, jako oczekiwania środowiska pielęgniarskiego.

 

Zmieniony ( 07.09.2013. )
Czytaj