Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Poznań
Medycyna w okupowanej Polsce w cieniu nazizmu"-Międzynarodowa Konferencja w CKZ w Poznaniu Drukuj Email
16.07.2014.

Szanowni Państwo! Image

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji pt. Medycyna w okupowanej Polsce w cieniu nazizmu, która odbędzie się w dniach 10-12 października 2014 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się w 75 rocznicę zapoczątkowania procesu zagłady tysięcy osób chorych psychicznie w ramach hitlerowskiej pseudoeutanazji i będzie formą hołdu złożonego ofiarom.

W trakcie trwania konferencji zorganizowana będzie międzynarodowa ekspozycja pt. „Szary autobus” (Das Denkmal der Grauen Busse), upamiętniającą poprzez mobilną rzeźbę zagładę osób chorych psychicznie w ramach hitlerowskiej pseudoeutanazji.Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.eutanazja-medycyna-nazizm.ump.edu.pl/

Serdecznie zapraszam Prof. dr hab. Michał Musielak Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Zmieniony ( 22.07.2014. )
 
Wyniki Konkursu PR 2013 w Poznaniu Drukuj Email
12.03.2014.

 

Zarząd Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu informuje
o wynikach II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2013:

W dniu 7 marca 2014 roku odbył się II etap VI Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. W konkursie wzięło udział 15 osób z różnych zakładów opieki zdrowotnej: szpitali klinicznych, szpitali wojewódzkich, powiatowych i szpitali niepublicznych. Przewodniczącą Komisji Konkursowej była pani  Małgorzata Walczak - przedstawiciel Zarządu Głównego PTP
w Warszawie oraz przedstawicielki Zarządu Oddziału PTP w Poznaniu pani Jolanta Zgrabczyńska, Zofia Grześkowiak i Katarzyna Głodowska.
 

Laureatką II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2013, z najwyższą liczbą uzyskanych punktów na poziomie eliminacji wojewódzkich, została pani Chojecka Beata z Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. Kolejne, drugie miejsce zajęła pani Izabela Zduniak również z Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o., natomiast trzecie miejsce zdobyła pani Magdalena Ziętek ze Szpitala Klinicznego  im. Heliodora Święcickiego UMP w Poznaniu.  

GRATULUJEMY LAUREATKOM

Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, dbałość o prestiż zawodu i promocję własnych jednostek. Podziękowania składamy także wszystkim Pielęgniarkom Naczelnym / Przełożonym, które zaangażowały się w eliminacje I etapu Konkursu w podmiocie leczniczym, typując uczestniczki Konkursu oraz stwarzając możliwości ich udziału w kolejnych eliminacjach.  

Aleksandra Kopińska   

               Przewodnicząca    

Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu     

Zmieniony ( 16.04.2014. )
 
Warszaty ICNP (R) w Poznaniu Drukuj Email
18.11.2013.
W dniu 7 listopada 2013 r. w Uniwersyteckim Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu miały miejsce warsztaty dotyczące realizacji diagnoz pielęgniarskich z wykorzystaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (International Classification of Nursing Practice - ICNP), które poprowadziła pani dr n. o zdr. Dorota Kilańska Dyrektor Akredytowanego przez ICN Centrum Badania i Rozwoju Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP ®) Koordynator ICNP® w Polsce, Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego – Oddział w Łodzi, Zakład Pielęgniarstwa Społecznego i Zarządzania w Pielęgniarstwie, Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Zmieniony ( 18.11.2013. )
Czytaj
 
Badanie ankietowe wśród pielęgniarek po 50. r.ż. Drukuj Email
08.10.2013.
Badanie ankietowePoczucie zdrowia i satysfakcji  z pracy zawodowej
u
pielęgniarek/pielęgniarzy po 50. roku życia 

Wobec wydłużonego obecnie okresu pracy do 67 roku życia, w tym dla pielęgniarek/pielęgniarzy i położnych członkowie Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pragnęli poznać odczucia wobec własnego zdrowia i satysfakcji z pracy zawodowej
u pielęgniarek/pielęgniarzy, którzy aktywni zawodowo i którzy obecnie ukończyli 50 lat. W tym celu zaprojektowano kwestionariusz własnego autorstwa. Badania przeprowadzono

w okresie luty-kwiecień 2013r. w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.

 

mgr Wojciech Kapała, mgr Barbara Majkowska,

Szpital Wojewódzki w Poznaniu.

Koło PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego
 im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

 
Zmieniony ( 08.10.2013. )
Czytaj
 
Zjazd Delegatów w Poznaniu Drukuj Email
19.09.2013.
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział im. Stefanii Wołynki  w Poznaniu uprzejmie informuje, że w  dniu 23 września br, w godzinach 12:00 - 16:00 odbędzie się Zjazd Delegatów Oddziału. Miejsce Zjazdu: Wielkopolskie Centrum Onkologii, ul. Garbaty 15 w Poznaniu , salka konferencyjna D001, parter budynku, szczegóły w Punkcie Informacyjnym Centrum. W trakcie Zjazdu zaplanowaliśmy wykład, który wygłosi  kol. Wojciech Kapała pn:  „Poczucie zdrowia i satysfakcji z pracy zawodowej  u pielęgniarek/pielęgniarzy po 50. roku życia – wstępna analiza wyników badania ankietowego”.  
 
MDP życzenia z Poznania Drukuj Email
08.05.2013.
Najserdeczniejsze życzenia z okazji

Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej 

dużo optymizmu, wewnętrznego spokoju, radości i wszelkiej pomyślnościwszystkim członkom oraz sympatykom życzy

Zarząd

Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

Oddział im. Stefanii Wołynki

w Poznaniu
 
Pielęgniarka Roku 2012 II etap w Poznaniu Drukuj Email
05.03.2013.

W dniu 1 marca 2013 roku w Katedrze Nauk Społecznych Wydziału Nauk o Zdrowiu UMP
w Poznaniu odbył się II etap VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2012”. W konkursie wzięło udział 17 osób z następujących zakładów opieki zdrowotnej naszego regionu: Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu,  ZOZ w Gnieźnie oraz z Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. Przewodniczącą Komisji Konkursowej była przedstawiciel Komisji Głównej Konkursu przy Zarządzie Głównym PTP – pani Małgorzata Walczak. W pracach komisji udział wzięły przedstawicielki Oddziału PTP w Poznaniu: Angela Marciszewska, Jolanta Zgrabczyńska, Kinga Witczak-Błoszczyk oraz Aleksandra Kopińska.

Najwyższą liczbę punktów na poziomie eliminacji wojewódzkich, uzyskały dwie uczestniczki Konkursu: pani Dorota Korzeniewska i pani Maria Wojciechowska z Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o.

                                                      
Zmieniony ( 05.03.2013. )
Czytaj
 
Konferencja w Poznaniu - "Kuźnia badaczy" - Drukuj Email
19.11.2012.

KONFERENCJA „Kuźnia badaczy”

Uprzejmie informujemy, iż Studenckie Koło Naukowe Etyki i Bioetyki przy Katedrze
Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Studenckie Towarzystwo NaukoweUniwersytetu Medycznego im. Karola
Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Koło przy WNoZ UM w Poznaniu organizuje Konferencję:

„STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE – ZALĄŻEK IDEI, KUŹNIA BADACZY. METODY
PRACY NAUKOWEJ STUDENTA”

 

Konferencja odbędzie się w godzinach 15.00 – 19.00 w Centrum Kongresowo -
Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu w sali B.

 

Konferencję patronatem honorowym objęli:

JM Rektor,

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu,

Wielkopolska Izba Lekarska

oraz StRuNa.

Zapraszamy do rejestracji oraz zapoznania się z programem!

 

info na stronie: katedranaukspolecznych.ump.edu.pl , rejestracja: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

organizatorzy

Zmieniony ( 19.11.2012. )
Czytaj
 
Medycyna w czasach narodowego socjalizmu i dziś"- SEMINARIUM Drukuj Email
06.11.2012.
„Medycyna w czasach narodowego socjalizmu i dziś. Polsko-niemieckie seminarium dla studentów i studentek”Światowy kryzys finansowy, zamieszki w Gruzji, kontrowersje wokół ekshumacji ofiar katastrofy Smoleńskiej, rosnące zainteresowanie nową ustawą o szczepieniach oraz wiele innych wiadomości, krzyczących z nagłówków gazet, witryn, blogów... Dlaczego historia, coraz częściej odchodząca do lamusa, przegrywając konkurencję o zainteresowanie z wydarzeniami z ostatniej chwil, zostaje oznaczona etykietą: „Na później”? Dlaczego dla każdego studenta Uniwersytetu Medycznego powinna być, choć na chwilę, obiektem zainteresowania?Wychodzenie z kryzysu Grecji, potępienie przez prezydenta Obamę ONZ, strajk Indian Naso z Panamy – choć fakty z dziś bardzo szybko stają się przeszłością, znane powiedzenie: „historia lubi się powtarzać” dowodzi, jak względnym pojęciem jest czas i jego wymiary.Nasz Uniwersytet, wraz z Uniwersytetem Bremen postanowił w tym roku zorganizować przedsięwzięcie niemal ponadczasowe, stawiając się w roli budowniczych czasów – udało się bowiem stworzyć seminarium polsko – niemieckie będące pomostem nie tylko nad przeszłością ale i nad różnicami kulturowymi. „Medycyna w czasach narodowego socjalizmu i dziś” na wstępie przekonała mnie, iż słowo „dziś” w temacie projektu, potrafi zmienić wiele. Jeden wyraz sprawił, iż pozornie nieprzystępny temat dotknął bezpośrednio także i mnie.
Zmieniony ( 19.11.2012. )
Czytaj
 
Seminarium naukowe 7  13 września 2012 Drukuj Email
10.09.2012.
„Medycyna w czasach narodowego socjalizmu i dziś” Projekt jest kontynuacją cyklu spotkań, rozpoczętych w 2008 roku przez Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet w Bremie. Tegoroczne, czwarte spotkanie odbędzie się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Uczestniczyć w nim będą zarówno studenci Naszego Uniwersytetu z Wydziału Lekarskiego I i studenci WnoZ oraz studenci Uniwersytetu Bremen. Koordynatorami projektu ze strony polskiej są Elżbieta Pasternak z MDSM z Oświęcimia, Prodziekan prof. Michał Musielak, mgr Katarzyna Głodowska i mgr Jan Głodowski, koordynatorami strony niemieckiej są natomiast prof. dr. Stefan Görres, docentin Miriam Richter oraz docentin Manuela Schoska.    
Czytaj
 
Poznań II etap Konkursu Pielęgniarka Roku 2011 Drukuj Email
07.03.2012.

Zarząd Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu informuje o wynikach II etapu VI Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka Roku 2011:

 

W dniu 2 marca 2011 roku odbył się II etap VI Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2011” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Zarząd Główny wraz z Kołem Liderów Pielęgniarstwa przy Mazowieckim Oddziale PTP.

W Konkursie wzięło udział 26 pielęgniarek  z różnych podmiotów leczniczych: szpitali klinicznych, szpitali wojewódzkich, powiatowych i szpitali niepublicznych. Przewodniczącą Komisji Konkursowej była pani  Malgorzata Walczak - przedstawiciel Zarządu Głównego PTP w Warszawie oraz przedstawicielki Zarządu Oddziału PTP w Poznaniu:  Jolanta Zgrabczyńska, Małgorzata Posłuszna i Aleksandra Kopińska.

Zmieniony ( 09.03.2012. )
Czytaj