Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Poznań
Zaproszenie Drukuj Email
28.02.2019.


Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 

Odbędzie się ono 11 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w Collegium Wrzoska, ul. Rokietnicka 7, piętro 5.

 

I Ty też możesz tworzyć pozytywny wizerunek Nowoczesnego Pielęgniarstwa.

 

Zapraszamy serdecznie do współpracy
Członkowie Koła PTP

 

 

 

 

 

 

 
Życzenia świąteczne Drukuj Email
22.12.2018.

 

Życzenia świąteczne 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy Zarząd PTP Oddział Poznań! 

Zmieniony ( 22.12.2018. )
 
Koła PTP w Oddziale Poznań Drukuj Email
27.06.2018.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział w Poznaniu rozpoczyna akcję informacyjną o działaniach kół w ramach Oddziału im. Stefanii Wołynki.

 

Jako pierwsze przedstawiamy:

 

Zarząd Koła PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu w kadencji 2017-2021

Przewodnicząca: mgr Kinga Witczak-Błoszyk

Wiceprzewodnicząca: mgr Anna Kosicka

Sekretarz: mgr Beata Czekała

Skarbnik: mgr Czajka Dorota

Członek Zarządu: dr n. o zdr. Katarzyna Głodowska

 

Koło liczy 22 członków.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

mgr Anna Kosicka 

Zmieniony ( 14.10.2018. )
 
Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego" Drukuj Email
19.06.2018.

 

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział w Poznaniu było organizatorem odbywającej się w dniach 4-5 grudnia w Centrum Kongresowo Dydaktycznym   
I Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego". 

 

Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem, kierownik Katedry Nauk Społecznych, przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, profesor Michał Musielak, rozpoczynając obrady stwierdził, że kiedy Studenckie Koło Etyki i Bioetyki działające przy jego Katedrze,  w 2015 roku, rozpoczynało cykl spotkań poświęconych międzykulturowej opiece medycznej, był dumny ze swoich studentów, że dostrzegając potrzebę kształtowania postaw otwartości i szacunku dla osób odmiennych kulturowo, sięgnęli po taką tematykę.

  Nigdy nie spodziewałem się - mówił profesor Musielak - że przez dwa lata tak diametralnie zmieni się sytuacja społeczna w Polsce, że ta otwartość na inne kultury stanie się aktem odwagi. Że na porządku dziennym będą akty agresji na tle rasistowskim, a otwartość zostanie zastąpiona nienawiścią. Dlatego bardzo się cieszę, że tematyka Konferencji znalazła uznanie i wsparcie władz naszej Uczelni, Ministerstwa Zdrowia i władz Poznania. To na środowisku akademickim, ale także na osobach wykonujących zawody medyczne, spoczywa obowiązek dotrzymywania wierności ideom humanistycznym nakazującym zrozumienie drugiego człowieka: jego potrzeb, wartości, kultury i otoczenia go szacunkiem bez żadnych warunków. Nie sądziłem, że dziś okaże się to takim wyzwaniem. Dlatego z satysfakcją i nadzieją witam wszystkich gości, którzy uczestnicząc w Konferencji, dzielą z nami przekonanie, że warto wypracowywać standardy międzykulturowej opieki medycznej, ponieważ nie unikniemy wielokulturowości. Ludzie innych narodowości, religii, odmiennych systemów wartości będą pacjentami naszych medycznych placówek. Im lepiej ich poznamy, tym lepiej będziemy mogli im pomóc.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, zgromadziła liczne grono uczestników. W jej otwarciu wzięli udział Prorektorzy, profesorowie Michał Nowicki i Ryszard Marciniak oraz Dziekani Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. Małgorzata Kotwicka i Wydziału Farmaceutycznego profesor Lucjusz Zaprutko oraz wielu znakomitych gości. W obradach uczestniczyli między innymi: naczelny rabin Polski Michael Schudrich, ksiądz Paweł Minajew reprezentujący Cerkiew Prawosławną, immam Youssef Chadid przewodniczący Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej w Polsce, ksiądz doktor Adam Sikora reprezentujący Komisję Bioetyczną Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. 

 

Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj
 
Nowy Zarząd Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu działający przy Wydziale Nauk o Zdrowiu UM Drukuj Email
19.06.2018.

Oddział PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu, działający przy Wydziale Nauk o Zdrowiu informuje o składzie nowego Zarządu Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu na kadencje 2017-2021.

Przewodnicząca Oddziałudr n. o zdr. Katarzyna B. Głodowska 

V - ce przewodnicząca: dr n. med. Violetta Jachimowicz

Sekretarz: mgr Kinga Witczak-Błoszyk

Skarbnik: mgr Alla Rejniak 

Członkowie: mgr Aleksandra Kopińska, mgr Joanna Wiśniewska, mgr Małgorzata Przywarta 

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej: mgr Teresa Kruczkowska i członkowie: mgr Jolanta Zgrabczyńska, mgr Beata Czekała

 

Zmieniony ( 14.10.2018. )
 
wyniki II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2017 Drukuj Email
19.06.2018.

 

Zarząd Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu informuje 
o wynikach II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2017

 

W dniu 8 marca 2017 roku odbył się II etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2017” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. W konkursie wzięło udział 27 osób z różnych zakładów opieki zdrowotnej: szpitali klinicznych, szpitali wojewódzkich, powiatowych i szpitali niepublicznych.

Przewodniczącą Komisji Konkursowej była pani dr Katarzyna B. Głodowska – przewodnicząca Zarządu Oddziału Poznań PTP oraz przedstawicielki Zarządu Oddziału PTP w Poznaniu pani Violetta Jachimczuk i Joanna Strzelczyk.  

Laureatką II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2017, z najwyższą liczbą uzyskanych punktów na poziomie eliminacji wojewódzkich, tym samym zajmując I miejsce, została pani Anna Woźnica ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.  

Kolejne miejsce II zajęła pani Sylwia Gałężewska-Bijak i trzecie miejsce zdobyła pani Sylwia Hoffman. Obie Panie reprezentowały Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu 


GRATULUJEMY LAUREATKOM 

Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, dbałość o prestiż zawodu i promocję własnych jednostek.

  Podziękowania składamy także wszystkim Pielęgniarkom Naczelnym /Przełożonym, które zaangażowały się w eliminacje I etapu Konkursu w podmiocie leczniczym, typując uczestniczki Konkursu oraz stwarzając możliwości ich udziału w kolejnych eliminacjach. 

 

       Dr n. o zdr. Katarzyna B. Głodowska 

    Przewodnicząca

                                                                                         Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki

                                                         w Poznaniu 

 
Medycyna w okupowanej Polsce w cieniu nazizmu"-Międzynarodowa Konferencja w CKZ w Poznaniu Drukuj Email
16.07.2014.

Szanowni Państwo! Image

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji pt. Medycyna w okupowanej Polsce w cieniu nazizmu, która odbędzie się w dniach 10-12 października 2014 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się w 75 rocznicę zapoczątkowania procesu zagłady tysięcy osób chorych psychicznie w ramach hitlerowskiej pseudoeutanazji i będzie formą hołdu złożonego ofiarom.

W trakcie trwania konferencji zorganizowana będzie międzynarodowa ekspozycja pt. „Szary autobus” (Das Denkmal der Grauen Busse), upamiętniającą poprzez mobilną rzeźbę zagładę osób chorych psychicznie w ramach hitlerowskiej pseudoeutanazji.Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.eutanazja-medycyna-nazizm.ump.edu.pl/

Serdecznie zapraszam Prof. dr hab. Michał Musielak Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Zmieniony ( 22.07.2014. )
 
Wyniki Konkursu PR 2013 w Poznaniu Drukuj Email
12.03.2014.

 

Zarząd Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu informuje
o wynikach II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2013:

W dniu 7 marca 2014 roku odbył się II etap VI Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. W konkursie wzięło udział 15 osób z różnych zakładów opieki zdrowotnej: szpitali klinicznych, szpitali wojewódzkich, powiatowych i szpitali niepublicznych. Przewodniczącą Komisji Konkursowej była pani  Małgorzata Walczak - przedstawiciel Zarządu Głównego PTP
w Warszawie oraz przedstawicielki Zarządu Oddziału PTP w Poznaniu pani Jolanta Zgrabczyńska, Zofia Grześkowiak i Katarzyna Głodowska.
 

Laureatką II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2013, z najwyższą liczbą uzyskanych punktów na poziomie eliminacji wojewódzkich, została pani Chojecka Beata z Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. Kolejne, drugie miejsce zajęła pani Izabela Zduniak również z Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o., natomiast trzecie miejsce zdobyła pani Magdalena Ziętek ze Szpitala Klinicznego  im. Heliodora Święcickiego UMP w Poznaniu.  

GRATULUJEMY LAUREATKOM

Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, dbałość o prestiż zawodu i promocję własnych jednostek. Podziękowania składamy także wszystkim Pielęgniarkom Naczelnym / Przełożonym, które zaangażowały się w eliminacje I etapu Konkursu w podmiocie leczniczym, typując uczestniczki Konkursu oraz stwarzając możliwości ich udziału w kolejnych eliminacjach.  

Aleksandra Kopińska   

               Przewodnicząca    

Oddziału PTP im. Stefanii Wołynki w Poznaniu     

Zmieniony ( 16.04.2014. )
 
Warszaty ICNP (R) w Poznaniu Drukuj Email
18.11.2013.
W dniu 7 listopada 2013 r. w Uniwersyteckim Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu miały miejsce warsztaty dotyczące realizacji diagnoz pielęgniarskich z wykorzystaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (International Classification of Nursing Practice - ICNP), które poprowadziła pani dr n. o zdr. Dorota Kilańska Dyrektor Akredytowanego przez ICN Centrum Badania i Rozwoju Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP ®) Koordynator ICNP® w Polsce, Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego – Oddział w Łodzi, Zakład Pielęgniarstwa Społecznego i Zarządzania w Pielęgniarstwie, Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Zmieniony ( 18.11.2013. )
Czytaj
 
Badanie ankietowe wśród pielęgniarek po 50. r.ż. Drukuj Email
08.10.2013.
Badanie ankietowePoczucie zdrowia i satysfakcji  z pracy zawodowej
u
pielęgniarek/pielęgniarzy po 50. roku życia 

Wobec wydłużonego obecnie okresu pracy do 67 roku życia, w tym dla pielęgniarek/pielęgniarzy i położnych członkowie Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pragnęli poznać odczucia wobec własnego zdrowia i satysfakcji z pracy zawodowej
u pielęgniarek/pielęgniarzy, którzy aktywni zawodowo i którzy obecnie ukończyli 50 lat. W tym celu zaprojektowano kwestionariusz własnego autorstwa. Badania przeprowadzono

w okresie luty-kwiecień 2013r. w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.

 

mgr Wojciech Kapała, mgr Barbara Majkowska,

Szpital Wojewódzki w Poznaniu.

Koło PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego
 im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

 
Zmieniony ( 08.10.2013. )
Czytaj
 
Zjazd Delegatów w Poznaniu Drukuj Email
19.09.2013.
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział im. Stefanii Wołynki  w Poznaniu uprzejmie informuje, że w  dniu 23 września br, w godzinach 12:00 - 16:00 odbędzie się Zjazd Delegatów Oddziału. Miejsce Zjazdu: Wielkopolskie Centrum Onkologii, ul. Garbaty 15 w Poznaniu , salka konferencyjna D001, parter budynku, szczegóły w Punkcie Informacyjnym Centrum. W trakcie Zjazdu zaplanowaliśmy wykład, który wygłosi  kol. Wojciech Kapała pn:  „Poczucie zdrowia i satysfakcji z pracy zawodowej  u pielęgniarek/pielęgniarzy po 50. roku życia – wstępna analiza wyników badania ankietowego”.