Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Pielęgniarka Roku
Grażyna Gierczak Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Grażyna Gierczak

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Mazowiecki Oddział PTP

Jestem absolwentką Liceum Medycznego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Wydziału Zamiejscowego w Warszawie. Tam uzyskałam licencjat pielęgniarstwa. W 2015 roku ukończyłam studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Moja praca zawodowa od 31 lat związana jest z pielęgniarstwem chirurgicznym. Przez półtora roku pracowałam w Specjalistycznym Szpitalu Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie na Oddziale Neurochirurgicznym. Od 1986 roku pracuję w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha 1a w Warszawie - 10 lat w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chorób Wątroby, a obecnie w Przychodni Specjalistycznej w poradniach o profilu chirurgicznym.

Chętnie uczestniczę w podyplomowych szkoleniach.

Jestem mężatką i mam dwóch nastoletnich synów. Lubię podróże, te dalekie i te całkiem bliskie, oraz książki, filmy przyrodnicze, a także reportaże o wyprawach w nieznane.

 
Agnieszka Krawczyk-Sarna Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Agnieszka Krawczyk-Sarna

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Śląski Oddział PTP

Jestem pielęgniarką z dwunastoletnim stażem. W trakcie nauki pracowałam jako wolontariusz na oddziale opieki paliatywnej w Będzinie. Wolontariat był bardzo ważnym momentem w moim życiu. Pomógł mi poznać zawód, wspaniałych ludzi. Nie wyobrażałam sobie innej pracy jak z moimi chorymi i na tym oddziale. Dzięki osobom, które wtedy były i są dla mnie teraz wzorem w postępowaniu pielęgniarskim mam motywację do podejmowania nowych wyzwań i ciągle mogę się uczyć nowych rzeczy.  

Posiadam tytuł magistra pielęgniarstwa, specjalisty pielęgniarstwa w dziedzinie opieki paliatywnej. Jestem absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Placówkami Służby Zdrowia, obecnie w trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa geriatrycznego. Zatrudniona jestem w Powiatowym Zespole zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie. Pracuję jako pielęgniarka na Oddziale Opieki Paliatywnej i w Hospicjum Domowym. Społecznie pracuje jako wolontariusz i koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Opieki Paliatywnej ,,Nadzieja" w Będzinie Pielęgniarstwo jest dla mnie pasją, która wynika z potrzeby pomagania i towarzyszenia drugiej osobie.

Pielęgniarstwo jest moim zainteresowaniem, które staram się udoskonalać i każdego dnie jest dla mnie wyzwaniem. Praca w zawodzie daje mi dużo satysfakcji i poczucie spełnienia.

Prywatnie jestem żoną, mamą siedmioletniej Agatki.

Zainteresowania: Lubię podróżować i spędzać czas z rodziną. Lubię otaczać się kwiatami i chętnie je uprawiam. Czytam najchętniej publikację medyczne. Lubię otaczać się ludźmi.

 
Agnieszka Borowicz Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Agnieszka Borowicz

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Lubelski Oddział PTP

Mam 42 lata, od 20 mieszkam i pracuję w Lublinie. Dyplom pielęgniarki uzyskałam w 1994 roku w Medycznym Studium Zawodowym w Radzyniu Podlaskim. Pracę zawodową rozpoczęłam rok później w Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie w Klinice Chirurgii Naczyń. Ten pierwszy kontakt z pacjentami oraz atmosfera panująca w zespole utwierdziły mnie w przekonaniu, że dalej chcę pracować i rozwijać się w tym zawodzie. Od 1998 roku do chwili obecnej pracuję w Klinice Neurochirurgii powyższego szpitala. Praca w zespole Kliniki daje mi dużo satysfakcji oraz możliwości poszerzania specjalistycznej wiedzy. W 2001 roku zaocznie ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie – specjalność: Edukacja zdrowotna z rehabilitacją. Następnie podjęłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W 2009 roku otrzymałam tytuł licencjata pielęgniarstwa, po ukończeniu studiów pomostowych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

W zawodzie pielęgniarki ważne jest ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji. Swoją wiedzę pogłębiałam uczestnicząc w szkoleniach i kursach specjalistycznych . Należę do Sekcji Pielęgniarskiej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, w ramach której biorę udział w odbywających się cyklicznie zjazdach. Obecnie jestem w trakcie odbywania specjalizacji z zakresu pielęgniarstwa chirurgicznego. Od roku współpracuję z Pionem Pielęgniarskim PZWL.

Cennym doświadczeniem był dla mnie udział w II etapie konkursu „Pielęgniarka Roku”, a wygrana w tych eliminacjach jest wyróżnieniem.

Moją pasją jest malarstwo, od kilku lat uczestniczę w zajęciach Ogniska Plastycznego przy TPSZP W Lublinie. Poza tym lubię czytać (szczególnie literaturę faktu) oraz spotykać się z przyjaciółmi.

 
Joanna Strzelczyk Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Joanna Strzelczyk

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Wielkopolski Oddział PTP

Jestem pielęgniarką i biologiem. Początkowo studiowałam biologię. Uzyskałam tytuł magistra biologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu w 2011 roku. Dopiero później zdecydowałam się pójść drogą mojej Babci - pielęgniarki i wychowawczyni wielu pokoleń kaliskich pielęgniarek. Ukończyłam studia licencjackie w 2013 roku i magisterskie w 2015 roku na kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu.

Od 2014 roku pracuję na Oddziale Reumatologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Jestem członkiem Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy PWSZ w Kaliszu, w którego działalność czynnie się włączam. Uczestniczę także w licznych konferencjach.

W wolnym czasie zgłębiam wiedzę z zakresu reumatologii, historii pielęgniarstwa i historii Kalisza, podróżuję, chodzę po górach oraz uprawiam wspinaczkę skałkową. Interesuję się przyrodą, szczególnie zbiorowiskami roślinnymi Tatr i fotografią.

 
Marzena Slendak Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Marzena Slendak

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Łódzki Oddział PTP

Jako pielęgniarka pracuję 29 lat. Od samego początku związana jestem z oddziałem Intensywnej Terapii w SP ZOZ Centralnym Szpitalu Klinicznym UM Ośrodek Pediatryczny im. Marii Konopnickiej w Łodzi. Od 14 lat pracuję również jako pielęgniarka neonatologicznergo zespołu wyjazdowego SN.

Dyplom pielęgniarki otrzymałam w 1987 roku po ukończeniu nauki w Liceum Medycznym nr 2 w Łodzi. W 2012 roku ukończyłam studia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na kierunku pielęgniarstwo i uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa, a w 2015 roku tytuł specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii. Przygotowuję przyszłe kadry pielęgniarek i położnych do pracy w zawodzie podczas praktycznej nauki zawodu. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach.

Udzielam się również w działalności związkowej. Jestem zaangażowana w pracę Samorządu, w obecnej Kadencji jestem Delegatem reprezentującym mój Szpital. Praca pielęgniarki daje mi dużo satysfakcji, a największą nagrodą jest ujrzeć zdrowe, śmiejące się dziecko „gnające na rowerku między blokami” - jeszcze niedawno leżące w OIT w ciężkim stanie.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dorosłych dzieci (syn - strażak, córka - studentka II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego) oraz właścicielką psa, kundelka Mam również, mimo tych wielu zajęć, czas na swoje pasje m.in. pracę w ogródku, gotowanie, czy dobry kryminał. Zimą uwielbiam odśnieżać teren wokół domu. Najlepiej wypoczywam nad wodą. Nic tak nie daje poczucia spokoju jak szum fal naszego Bałtyku.

 
Agnieszka Podgórska Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Agnieszka_Podgorska

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Małopolski Oddział PTP

Jestem laureatką II etapu konkursu "Pielęgniarka Roku 2015". Reprezentuję Oddział Małopolski PTP. Mieszkam w Chrzanowie.

Od 10 lat pracuję przy łóżku chorego, na oddziale neurologii w tutejszym szpitalu. Wcześniej pracowałam w środowisku i z ludźmi niepełnosprawnymi umysłowo. Ukończyłam Liceum Medyczne w Częstochowie. Jestem po studiach licencjackich w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. W 2013 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa neurologicznego.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki prawie pełnoletnich nastolatków. Interesuję się zdrowym stylem życia i jego wpływem, na utrzymanie i wzmocnienie zdrowia. Biegam i chodzę na siłownię.

Uważam, że w pracy, oprócz wiedzy i kompetencji, najważniejsza jest empatia wobec chorego i jego rodziny oraz dobra współpraca w zespole terapeutycznym.

 
Aneta Koneczna Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Aneta Koneczna

finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 - Świętokrzyski Oddział PTP

W konkursie Pielęgniarka Roku biorę udział drugi raz.

Prawo wykonywania zawodu zdobyłam w 2010 roku po czym rozpoczęłam pracę w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Po zakończeniu studiów magisterskich wróciłam w rodzinne strony i podjęłam pracę w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, również na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Opieki.

Bardzo lubię spędzać czas z rodziną, jestem mamą dwójki dzieci. W wolnym czasie czytam książki, słucham muzyki.

 
Wykaz  Finalistek  II etapu  konkursu  Pielęgniarka  Roku  2015 Drukuj Email
Piel Roku
18.02.2016.

L.p

Oddział PTP

Imię i nazwisko

Miejsce pracy

  1.

Mazowiecki

Grażyna Gierczak

SPCSK ul. Banacha 1a, Warszawa

  2.

Podkarpacki

Paulina Sroka

Justyna Kamińska

Wojewódzki Szpital Kliniczny nr. 2 Rzeszów

Wojewódzki Szpital Kliniczny nr. 2 Rzeszów

  3.

Lubelski

Marzena Nowomińska

Agnieszka Borowicz

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Lublin

SPSK nr. 4, Lublin

  4.

Śląski

Marta Sułek

Agnieszka Krawczyk-Sarna

Szpital Wielospecjalistyczny, Jaworzno

PZ ZOZ, Będzin

  5.

Podlaski

Magdalena Opryszczko

SP ZOZ, Choroszcz

  6.

Kujawsko-Pomorski

Renata Grabowska

Szpital Uniwersytecki nr. 2, Bydgoszcz

  7.

Świętokrzyski

Aneta Koneczna

PZOZ, Starachowice

  8.

Dolnośląski

Izabela Błoniecka

SPSK nr. 1, Wrocław

  9.

Zachodniopomorski

Justyna Bolewska

109 Szpital Wojskowy, Szczecin

10.

Łódzki

Marzena Slendak

CSK UM Ośrodek Pediatryczny, Łódź

11.

Pomorski

Michalina Dettlaff

Copernicus Podmiot leczniczy Sp. z o. o, Gdańsk

12.

Wielkopolski

Joanna Strzelczyk

Wojewódzki Szpital Zespolony, Kalisz

13.

Małopolski

Agnieszka Podgórska

Szpital Powiatowy, Chrzanów

14.

Opolski

Sylwia Wójcik

Opolskie Centrum Onkologii

 

 
Gratulacje Drukuj Email
Piel Roku
05.02.2016.

Szanowni Finaliści II etapu XI Konkursu Pielęgniarka Roku 2015,

W imieniu Zarządu Głównego PTP składam Wam serdeczne gratulacje z okazji zdobycia najlepszego wyniku w eliminacjach wojewódzkich i jednocześnie życzę powodzenia i sukcesu w Finale Konkursu. Komisja Konkursowa tegorocznego KPR ustaliła następujący temat trzeciego etapu:

"Pielęgniarstwo wielokulturowe wyzwaniem dla edukacji i praktyki pielęgniarskiej w Polsce".

Zapraszam wszystkich Państwa na finał Konkursu do Warszawy w dniach 7-8 kwietnia 2016.

W załączeniu zamieszczamy regulamin szczegółowy III etapu

dr Grażyna Wójcik
Prezes ZG Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

 
Wykaz adresów w Wojewódzkich Oddziałach PTP, w których odbędzie się II etap Konkursu. Drukuj Email
Piel Roku
04.02.2016.

Lp.

ODDZIAŁ  PTP

MIEJSCE II ETAPU KONKURSU

OSOBA DO KONTAKTU

1.

MAZOWIECKI  ODDZIAŁ PTP

WAM  CENTRUM DYDAKTYCZNE

UL. TROJDENA 2A  AULA A

P. ZOFIA SIENKIEWICZ

TEL. 693 029 038

2.

POMORSKI ODDZIAŁ PTP

 

GDAŃSK

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

KATEDRA PIELĘGNIARSTWA

UL. DĘBINKI 7, BUDYNEK NR 15, III PIĘTRO, POKÓJ 39

P. HALINA NOWAKOWSKA

TEL. 698 108 907

3.

WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ PTP

 

POZNAŃ

CENTRUM BIOLOGII MEDYCZNEJ UMP

UL. ROKIETNICKA 8, SALA NR 3009

ALEKSANDRA KOPIŃSKA

TEL. 502 586 369

4.

DOLNOŚLĄSKI ODDZIAŁ PTP

WROCŁAW

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 50

P. JOLANTA KOWALIK

TEL. 603 195 745

5.

OPOLSKI ODDZIAŁ PTP

OPOLE

WOJEWÓDZKIE CENTRUM MEDYCZNE

AL. W. WITOSA 26

SALA KONFERENCYJNA NR. 24

P. MARIA GRZECZNA

TEL.(77) 45 20 154

6.

KUJAWSKO-POMORSKI ODDZIAŁ PTP

BYDGOSZCZ

COLLEGIUM MEDICUM

UL. ŁUKASIEWICZ 1

II PIĘTRO, SALA 60

P. HALINA IDCZAK

TEL. 608 495 563

7.

ŚWIĘTOKRZYSKI ODDZIAŁ PTP

 

KIELCE

UJK WYDZIAŁ LEKARSKI I NAUK O ZDROWIU

AL. IX WIEKÓW KIELC 19 A

STARY BUDYNEK, SALA NR. 101

WEJŚCIE OD UL. RADIOWEJ

P. KAZIMIERA ŹDZIEBŁO

TEL. 698 838 148

8.

LUBELSKI ODDZIAŁ PTP

LUBLIN

SZPITAL KLINICZNY NR 4

UL. JACZEWSKIEGO 8, PIĘTRO V, SALA WYKŁADOWA- A

P. BOŻENA URBAN

TEL. 663 05 30 43

9.

ŚLĄSKI ODDZIAŁ PTP

 

KATOWICE

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

UL. FRANCUSKA 16

SALA WYKŁADOWA III PIĘTRO

P. ANETA TRZCIŃSKA

TEL. 603 789 035

10.

ŁÓDZKI  ODDZIAŁ PTP

 

ŁÓDŹ

UNIWERSYTET MEDYCZNY

UL. G. NARUTOWICZA 58

SALA NR. 3

P. AGNIESZKA GŁOWACKA

11.

PODLASKI ODDZIAŁ PTP

 

BIAŁYSTOK

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

UL. M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE 12/19

P. MATYLDA SIERAKOWSKA

TEL. 600 951 249

12.

MAŁOPOLSKI ODDZIAŁ PTP

 

KRAKÓW

OKREGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

UL. SZLAK 61

SALA WYKŁADOWA NA PARTERZE

P. RENATA KURKOWSKA

TEL. 501 230 789

13.

ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ PTP

SZCECIN

POMORSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

UL. ŻOŁNIERSKA 48

P. EWA ZAMOJSKA-KOŚCIÓW

TEL. 602 803 439

14.

PODKARPACKI ODDZIAŁ PTP

RZESZÓW

KLINICZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI NR. 2

UL. LWOWSKA 60

P. MARIA MICAŁ

TEL. 668 022 908

 

 
Informacja dla uczestników II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015. Drukuj Email
Piel Roku
03.02.2016.

Uprzejmie informujemy, że zbliża się termin II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015. Odbędzie się on 5 lutego (piątek) o godz. 12.00 w lokalizacjach zaplanowanych przez Wojewódzkie Oddziały PTP.

Szczegółowy wykaz adresów zamieścimy w najbliższych dniach.

Kliknij aby zobaczyć szczegółowy regulamin II etapu Konkursu.

 
Konkurs "Pielęgniarka Roku 2015" - Komunikat Drukuj Email
Piel Roku
21.12.2015.
K O M U N I K A T
Uprzejmie przypominamy, ze zgodnie z decyzją Komitetu Organizacyjnego XI Ogólnopolskiego Konkursu “Pielęgniarka Roku 2015”, termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów upływa 15 stycznia 2015. Wnioski zgłoszeniowe można przesłać listownie, bądź elektronicznie. Serdecznie zachęcamy do udziału w Konkursie.

Regulamin Konkursu i Karta Zgłoszeniowa w załączeniu:
Karta Zgłoszenia
Regulamin Ogólny
Regulamin Szczegółowy II etap
Regulamin Szczegółowy III etap
 
XI Ogólnopolski Konkurs Pielęgniarka Roku 2015 - K O M U N I K A T NR 1 Drukuj Email
Piel Roku
23.11.2015.

K O M U N I K A T NR 1
XI Ogólnopolski Konkurs
“Pielęgniarka Roku 2015”Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

oraz
Koło Liderów Pielęgniarstwa

zapraszają pielęgniarki i pielęgniarzy do udziału
w XI Konkursie „Pielęgniarka Roku”

Celem konkursu jest: wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek prezentujących najwyższy poziom przygotowania zawodowego i zaangażowania w działalność na rzecz
środowiska pielęgniarskiego

Harmonogram Konkursu:

I etap Konkursu - wyłonienie uczestników w poszczególnych podmiotach leczniczych - do 10 stycznia 2016 roku.
II etap - eliminacje w Oddziałach Wojewódzkich PTP - 5 lutego 2016 r. godzina 12:00(miejsce zostanie podane bezpośrednio zainteresowanym).
III etap – ocena finalistów- pierwsza dekada kwietnia Warszawa (szczegóły zostaną podane wkrótce).

Informacje dodatkowe:
mgr Małgorzata Dawidowska KOORDYNATOR BIURA PTP ul. Reymonta 8/12, 01-842 Warszawa Tel. 22 39 81 872, Kom. 530 553 324 e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Załącznik:
Karta Zgłoszenia
Regulamin Ogólny

Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród zainteresowanych

 
Konkurs "Pielęgniarka Roku 2015" Drukuj Email
Piel Roku
21.12.2015.
 
Wyniki Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
Piel Roku
22.04.2015.
Laureatki 2014

23 kwietnia w Warszawie odbyła się Gala X Jubileuszowego Finału Konkursu Pielęgniarka Roku organizowana przez ZG Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.  

Tematem przewodnim tegorocznej X jubileuszowej edycji był „Postęp w medycynie - pielęgniarki wobec dylematów etycznych XXI wieku”.

Finał X Konkursu Pielęgniarka Roku został objęty Patronatem Honorowym przez Ministra Zdrowia, Wojewodę Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zaś Patronem Medialnym dla wydarzenia jest TVP, oraz Rynek Zdrowia.

Spotkanie zgromadziło wybitnych przedstawicieli środowiska pielęgniarskiego i medycznego, władz państwowych I samorządowych a także Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Decyzją Jury, Pielęgniarką Roku 2014 została mgr Małgorzata Ossowska, pielęgniarka neonatologiczna  zatrudniona w  Szpitalu Specjalistycznym  w Chojnicach. Drugie miejsce zajął Marek Wojczyk ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, trzecie natomiast  Danuta Talowska pracująca w  Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

Pani mgr Małgorzata Ossowska Pielęgniarka Roku 2014, jest osoba kochającą życiowe wyzwania. Potrafi łączyć pracę na stanowisku pielęgniarki neonatologicznej z rozwojem zawodowym i pasją motocyklisty! W imieniu wszystkich Koleżanek i Kolegów życzymy dalszych sukcesów i jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom.

Gościem specjalnym wydarzenia była dziennikarka Agata Młynarska, która podzieliła się refleksjami jak radzić sobie w życiu czy wpływać na zmianę wizerunku pielęgniarki w mediach.

Czytaj
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 - informacja o stroju Drukuj Email
Piel Roku
17.04.2015.

Szanowni uczestnicy Konkursu Pielęgniarka Roku,

w związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącego stroju uczestniczek Konkursu Pielęgniarka Roku chcę jako przewodnicząca Głównej Komisji Konkursowej zaproponować rozwiązanie wychodzące naprzeciw zgłaszanym przez osoby zainteresowane sugestiami. Bardzo proszę, aby strój był dla uczestniczek zmagań konkursowych wyrażeniem siebie oraz wyrazem szacunku dla powagi Konkursu zarówno w czasie przesłuchań konkursowych jak również w czasie gali.

Preferowany dla takiej okazji jest strój oficjalny o jednolitych kolorach.

Pragnę zaznaczyć, że zgodnie ze stanowiskiem V Krajowego Zjazdu PTP ustalony został wzór munduru galowego pielęgniarki i pielęgniarza: http://www.ptp.na1.pl/pliki/PTP_Stanowiska/11_PTP_STAN_28_11_2009.pdf

Jednak ze względu na to, że nie wszyscy uczestnicy konkursu dysponują strojem zgodnym z ww. stanowiskiem nie traktujemy go jako stroju obowiązującego, ale jak najbardziej akceptowalnego.

Z poważaniem
Przewodnicząca
Głównej Komisji Konkursowej
dr n. med. Bożena Gorzkowicz
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

 
Uroczysta Gala X finału konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
Piel Roku
25.03.2015.
X finał - patroni X finał - program
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.

Prezentujemy sylwetki laureatów Konkursu Pielęgniarka Roku 2014

 
Małgorzata Ossowska Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Małgorzata Ossowska

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Gdańsku

Jestem magistrem pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego. Pracuję w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Staż pracy to 22 lata w zawodzie, 13 lat pracowałam na oddziale chirurgii, a od 9 lat pracuję na oddziale neonatologii, dodatkowo pracuję też w SOR w ambulatorium chirurgicznym. W szpitalu, gdzie pracuję zdobyłam tytuł Pielęgniarki Roku 2011. Chętnie biorę udział w szkoleniach, kursach i konferencjach związanych z zawodem pielęgniarki.

Moją pasją są motocykle, gotowanie, dobra książka, uwielbiam spotkania z przyjaciółmi.

 
Ewelina Gocałek Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Ewelina Gocałek

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Gdańsku

O wyborze zawodu zadecydowałam już jako dziecko, obserwując moją mamę- pielęgniarkę, jej zaangażowanie oraz satysfakcję z pracy z ludźmi i dla ludzi.

Prawo wykonywania zawodu pielęgniarki uzyskałam w 2005 roku, po ukończeniu studiów licencjackich na ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie w 2008 roku uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa. Jestem też absolwentką podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia na SGH w Warszawie. Swoją wiedzę pogłębiałam uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach, by ostatecznie uzyskać tytuł Pielęgniarki Specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki w 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i szpitalu MSWiA Warszawie na stanowiskach pielęgniarki anestezjologicznej i odcinkowej oraz w prywatnych placówkach ochrony zdrowia, pracując jako pielęgniarka zabiegowa i koordynator Kliniki Leczenia Niepłodności w Gdańsku. Obecnie pracuję w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego jako pielęgniarka anestezjologiczna, gdzie 2013 roku zajęłam III miejsce w konkursie o Tytuł Pielęgniarki Roku 2013 UCK w Gdańsku.

Jestem bardzo dumna z faktu bycia pielęgniarką i bardzo lubię swoją pracę. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, które wypełniają sporą część mojego czasu. W wolnych chwilach tańczę. Interesuję się naukami przyrodniczo-humanistycznymi.

 
Justyna Portas Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Justyna Portas

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Rzeszowie

W 2012 roku uzyskałam licencjat w dziedzinie pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. W tym samym roku rozpoczęłam swoją pracę zawodową, pracując w Przychodni Specjalistycznej nr 3 w Rzeszowie.

Od 2013 roku pracuję w Klinicznym Oddziale Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie. Obecnie jestem studentką I roku studiów magisterskich Pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczestniczę w licznych szkoleniach i konferencjach. Zamierzam podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w przyszłości i spełniać się zawodowo w roli pielęgniarki. Praca pielęgniarki jest dla mnie prawdziwą pasją i daje sporo satysfakcji. Bardzo dużym wyróżnieniem i cennym doświadczeniem jest dla mnie udział w Konkursie ,,Pielęgniarka Roku 2014’’. W wolnych chwilach lubię spotykać się ze znajomymi, słuchać muzyki i czytać dobre książki.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 94 - 124 z 155