Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Pielęgniarka Roku
XI Ogólnopolski Konkurs Pielęgniarka Roku 2015 - K O M U N I K A T NR 1 Drukuj Email
Piel Roku
23.11.2015.

K O M U N I K A T NR 1
XI Ogólnopolski Konkurs
“Pielęgniarka Roku 2015”Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

oraz
Koło Liderów Pielęgniarstwa

zapraszają pielęgniarki i pielęgniarzy do udziału
w XI Konkursie „Pielęgniarka Roku”

Celem konkursu jest: wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek prezentujących najwyższy poziom przygotowania zawodowego i zaangażowania w działalność na rzecz
środowiska pielęgniarskiego

Harmonogram Konkursu:

I etap Konkursu - wyłonienie uczestników w poszczególnych podmiotach leczniczych - do 10 stycznia 2016 roku.
II etap - eliminacje w Oddziałach Wojewódzkich PTP - 5 lutego 2016 r. godzina 12:00(miejsce zostanie podane bezpośrednio zainteresowanym).
III etap – ocena finalistów- pierwsza dekada kwietnia Warszawa (szczegóły zostaną podane wkrótce).

Informacje dodatkowe:
mgr Małgorzata Dawidowska KOORDYNATOR BIURA PTP ul. Reymonta 8/12, 01-842 Warszawa Tel. 22 39 81 872, Kom. 530 553 324 e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Załącznik:
Karta Zgłoszenia
Regulamin Ogólny

Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród zainteresowanych

 
Konkurs "Pielęgniarka Roku 2015" Drukuj Email
Piel Roku
21.12.2015.
 
Wyniki Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
Piel Roku
22.04.2015.
Laureatki 2014

23 kwietnia w Warszawie odbyła się Gala X Jubileuszowego Finału Konkursu Pielęgniarka Roku organizowana przez ZG Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.  

Tematem przewodnim tegorocznej X jubileuszowej edycji był „Postęp w medycynie - pielęgniarki wobec dylematów etycznych XXI wieku”.

Finał X Konkursu Pielęgniarka Roku został objęty Patronatem Honorowym przez Ministra Zdrowia, Wojewodę Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zaś Patronem Medialnym dla wydarzenia jest TVP, oraz Rynek Zdrowia.

Spotkanie zgromadziło wybitnych przedstawicieli środowiska pielęgniarskiego i medycznego, władz państwowych I samorządowych a także Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Decyzją Jury, Pielęgniarką Roku 2014 została mgr Małgorzata Ossowska, pielęgniarka neonatologiczna  zatrudniona w  Szpitalu Specjalistycznym  w Chojnicach. Drugie miejsce zajął Marek Wojczyk ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, trzecie natomiast  Danuta Talowska pracująca w  Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

Pani mgr Małgorzata Ossowska Pielęgniarka Roku 2014, jest osoba kochającą życiowe wyzwania. Potrafi łączyć pracę na stanowisku pielęgniarki neonatologicznej z rozwojem zawodowym i pasją motocyklisty! W imieniu wszystkich Koleżanek i Kolegów życzymy dalszych sukcesów i jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom.

Gościem specjalnym wydarzenia była dziennikarka Agata Młynarska, która podzieliła się refleksjami jak radzić sobie w życiu czy wpływać na zmianę wizerunku pielęgniarki w mediach.

Czytaj
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 - informacja o stroju Drukuj Email
Piel Roku
17.04.2015.

Szanowni uczestnicy Konkursu Pielęgniarka Roku,

w związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącego stroju uczestniczek Konkursu Pielęgniarka Roku chcę jako przewodnicząca Głównej Komisji Konkursowej zaproponować rozwiązanie wychodzące naprzeciw zgłaszanym przez osoby zainteresowane sugestiami. Bardzo proszę, aby strój był dla uczestniczek zmagań konkursowych wyrażeniem siebie oraz wyrazem szacunku dla powagi Konkursu zarówno w czasie przesłuchań konkursowych jak również w czasie gali.

Preferowany dla takiej okazji jest strój oficjalny o jednolitych kolorach.

Pragnę zaznaczyć, że zgodnie ze stanowiskiem V Krajowego Zjazdu PTP ustalony został wzór munduru galowego pielęgniarki i pielęgniarza: http://www.ptp.na1.pl/pliki/PTP_Stanowiska/11_PTP_STAN_28_11_2009.pdf

Jednak ze względu na to, że nie wszyscy uczestnicy konkursu dysponują strojem zgodnym z ww. stanowiskiem nie traktujemy go jako stroju obowiązującego, ale jak najbardziej akceptowalnego.

Z poważaniem
Przewodnicząca
Głównej Komisji Konkursowej
dr n. med. Bożena Gorzkowicz
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

 
Uroczysta Gala X finału konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
Piel Roku
25.03.2015.
X finał - patroni X finał - program
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.

Prezentujemy sylwetki laureatów Konkursu Pielęgniarka Roku 2014

 
Małgorzata Ossowska Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Małgorzata Ossowska

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Gdańsku

Jestem magistrem pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego. Pracuję w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Staż pracy to 22 lata w zawodzie, 13 lat pracowałam na oddziale chirurgii, a od 9 lat pracuję na oddziale neonatologii, dodatkowo pracuję też w SOR w ambulatorium chirurgicznym. W szpitalu, gdzie pracuję zdobyłam tytuł Pielęgniarki Roku 2011. Chętnie biorę udział w szkoleniach, kursach i konferencjach związanych z zawodem pielęgniarki.

Moją pasją są motocykle, gotowanie, dobra książka, uwielbiam spotkania z przyjaciółmi.

 
Ewelina Gocałek Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Ewelina Gocałek

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Gdańsku

O wyborze zawodu zadecydowałam już jako dziecko, obserwując moją mamę- pielęgniarkę, jej zaangażowanie oraz satysfakcję z pracy z ludźmi i dla ludzi.

Prawo wykonywania zawodu pielęgniarki uzyskałam w 2005 roku, po ukończeniu studiów licencjackich na ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie w 2008 roku uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa. Jestem też absolwentką podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia na SGH w Warszawie. Swoją wiedzę pogłębiałam uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach, by ostatecznie uzyskać tytuł Pielęgniarki Specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki w 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i szpitalu MSWiA Warszawie na stanowiskach pielęgniarki anestezjologicznej i odcinkowej oraz w prywatnych placówkach ochrony zdrowia, pracując jako pielęgniarka zabiegowa i koordynator Kliniki Leczenia Niepłodności w Gdańsku. Obecnie pracuję w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego jako pielęgniarka anestezjologiczna, gdzie 2013 roku zajęłam III miejsce w konkursie o Tytuł Pielęgniarki Roku 2013 UCK w Gdańsku.

Jestem bardzo dumna z faktu bycia pielęgniarką i bardzo lubię swoją pracę. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, które wypełniają sporą część mojego czasu. W wolnych chwilach tańczę. Interesuję się naukami przyrodniczo-humanistycznymi.

 
Justyna Portas Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Justyna Portas

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Rzeszowie

W 2012 roku uzyskałam licencjat w dziedzinie pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. W tym samym roku rozpoczęłam swoją pracę zawodową, pracując w Przychodni Specjalistycznej nr 3 w Rzeszowie.

Od 2013 roku pracuję w Klinicznym Oddziale Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie. Obecnie jestem studentką I roku studiów magisterskich Pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczestniczę w licznych szkoleniach i konferencjach. Zamierzam podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w przyszłości i spełniać się zawodowo w roli pielęgniarki. Praca pielęgniarki jest dla mnie prawdziwą pasją i daje sporo satysfakcji. Bardzo dużym wyróżnieniem i cennym doświadczeniem jest dla mnie udział w Konkursie ,,Pielęgniarka Roku 2014’’. W wolnych chwilach lubię spotykać się ze znajomymi, słuchać muzyki i czytać dobre książki.

 
Emilia Justyna Rybak Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Emilia Justyna Rybak

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Warszawie

Dyplom pielęgniarki uzyskałam w 1995. Pierwsze kroki zawodowe stawiałam w ZOL w Otwocku. Praca z osobami przewlekle chorymi uczyła mnie pokory i słuchania drugiego człowieka. Pracowałam jako pielęgniarka w Casa di Riposo w Trebaseleghe we Włoszech.

Aktywnie uczestniczę w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych: ukończyłam studia licencjackie, kurs kwalifikacyjny anestezjologii i intensywnej opieki, jestem współautorem wystąpień na konferencjach, w 2014 roku obroniłam pracę magisterską z wyróżnieniem, rozpoczęłam specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii.

Obecnie pracuję w Wojskowym Instytucie Medycznym CSK MON w Warszawie na Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń. Dobra atmosfera współpracy w zespole i wymiana doświadczeń zmotywowały mnie do wzięcia udziału w konkursie.

Poza pracą zawodową moją pasją jest śpiew, muzyka klasyczna, układanie kompozycji kwiatowych, dobra powieść obyczajowa i sensacyjna. Kocham Włochy, Dolomity i język włoski.

 
Iwona Urban Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Iwona Urban

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Rzeszowie

W 2010 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Rzeszowskiego. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w 2009 roku, pracując w Centrum Medycznym Medicor w Rzeszowie. Następnie rozwój zawodowy kontynuuję jako członek zespołu terapeutycznego Klinicznego Oddziału Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, gdzie pracuję do tej pory (prawie 6 lat). Podnosząc swoje kwalifikacje

zawodowe brałam udział w licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych. W 2013 roku ukończyłam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neurologicznego.

W mojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem pacjenta i sumiennością w wykonywaniu obowiązków. Kontakt z pacjentami w Oddziale Neurologii i Pododdziale Leczenia Udaru Mózgu stawia przede mną wiele wyzwań. Pielęgniarstwo traktuję nie tylko jako zawód, ale przede wszystkim jako profesję, która zobowiązuje do ciągłego rozwoju. Cennym doświadczeniem był dla mnie udział w Finale IX Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2013”.

Wolny czas lubię spędzać czytając książki reportażowe i podróżnicze, a także zdobywając szczyty polskich gór. Wszystko to pomaga mi wyciszyć się i zregenerować siły do dalszej pracy.

 
Marek Wojczyk Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Marek Wojczyk

Finalista II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Krakowie

Nazywam się Marek Wojczyk. Pochodzę z Opolszczyzny choć aktualnie pracuję w oddziale intensywnej terapii Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Mimo obowiązków pozazawodowych podobnie jak 80% moich koleżanek i kolegów po fachu - pracuję w dwóch miejscach. Tym drugim miejscem jest Poradnia Leczenia Uzależnień.

W pielęgniarstwie znalazłem się przez przypadek. Początkowo studiowałem chemię na Uniwersytecie Jagiellońskim jednakże ze względów pragmatycznych i zainteresowania naukami medycznymi wybrałem pielęgniarstwo. Czy jestem zadowolony ze swojego wyboru? Poszukuję odpowiedzi na to pytanie ale jestem bliski powiedzeniu „tak”. Głównie dlatego, że widzę dzisiaj szeroki wachlarz możliwości własnego rozwoju w pielęgniarstwie. Czy jestem pielęgniarzem z powołania? Nie! Przynajmniej w rozumieniu powołania jako „wezwania” czy szczególnej predyspozycji...

 
Lidia Jacczyk Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Lidia Jacczyk

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Łodzi

Obecnie pracuję w SPZOZ MSW w Łodzi na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (od 2010r). Od października 2014 r, prowadzę swoją działalność, w której ramach pracuję jednocześnie na kontrakcie w Brzezinach na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wcześniej pracowałam w SP ZOZ w Brzezinach na zespołach wyjazdowych "R"; SOR; Centralnej Izbie Przyjęć (2005 - 2010 ). W latach 2002- 2005 pracowałam na oddziale Chirurgii Ogólnej i Torakochirurgii w USK nr 2 im WAM. Pracowałam też w prywatnym Domu Opieki Jantar w Lipinach (1998-2001) Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Łodzi (1997 - 1998), a pracę zawodową zaczęłam od punktu opieki PCK w Brzezinach w środowisku nad osobami psychicznie chorymi (1995 - 1996). Zmiany pracy wiązały się ze zmianą stanu cywilnego, urodzeniem 2 dzieci oraz zmianami miejsc zamieszkania.

W roku 1995 ukończyłam Liceum Medyczne nr 3 w Łodzi. W 1999 roku ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pracy socjalnej uzyskując licencjat. W WAM w Łodzi uzyskałam tytuł mgr Promocji Zdrowia (2001r). W 2013 na AHE w Łodzi ukończyłam licencjat z pielęgniarstwa. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny, a następnie specjalizację z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Pomiędzy dwiema pracami, ciągłym dokształcaniem się, prowadzeniem domu z dwójką nastolatków niewiele pozostaje czasu na zainteresowania. W wolnych chwilach lubię spędzać czas w ogrodzie, zajmować się posadzonymi osobiście w nim roślinami, projektować nowe nasadzenia. Do tego celu często sięgam po magazyny, książki i programy TV. Staram się jeśli to możliwe czasowo uprawiać ćwiczenia z zakresu jogi, pilatesu, które pozwalają mi na utrzymanie formy fizycznej i odprężenie po całym dniu pracy.

 
Bogusława Fąfara Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Bogusława Fąfara

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Kielcach

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłam w konkursie „ Pielęgniarka Roku 2014”. Jestem pielęgniarką od 29 lat. W 1986 roku ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Skarżysku Kamiennej. Od początku chciałam pracować z dziećmi, nawet egzamin dyplomowy zdawałam na Oddziale Dziecięcym. Rozpoczęłam pracę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach, gdzie pracuję do chwili obecnej. Początkowo na Oddziale Zakaźnym a od 1992 roku w nowo powstałym wówczas Oddziale Endokrynologiczno – Diabetologicznym. Przez cały okres pracy zawodowej uczestniczyłam w wielu konferencjach i szkoleniach na temat diabetologii i pediatrii. Podnosząc swoje kwalifikacje i zdobywając wiedzę staram się ją wykorzystywać w pracy oraz przekazywać młodszemu pokoleniu, ponieważ prowadzę zajęcia praktyczne ze studentami z pielęgniarstwa pediatrycznego. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Świętokrzyskiej z zakresu Pedagogiki Medycznej – Opieka Paliatywna oraz uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego. Obecnie jestem studentką II roku studiów magisterskich Pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Lubię swoją pracę, lubię dzieci, staram się sumiennie wykonywać powierzone mi obowiązki. Wolny czas najchętniej spędzam na wsi na działce.

 
Bożena Borkowska Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Bożena Borkowska

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Szczecinie

Mam 43 lata. Na stałe mieszkam w Chojnie, a czasowo w Szczecinie. Mam wspaniałą rodzinę, na którą mogę zawsze liczyć, nawet w najtrudniejszych chwilach. Moje skarby to córka Ania – 21 letnia studentka na Wydziale Technologii Żywności i Żywienia Człowieka i Jej córeczka, a moja wnusia – Zosia, dwuletnia „księżniczka”.

Dyplom pielęgniarki uzyskałam w 1992 r. w Medycznym Studium Zawodowym w Szczecinie. Jednak nie podjęłam pracy w wyuczonym zawodzie. Zajęłam się działalnością handlową. Tak było do 2008 r. gdy zdecydowałam się wrócić do zawodu. Po odbyciu kursu przypominającego od 1 lipca 2008 r. pracuję na warunkach umowy cywilno – prawnej, jako pielęgniarka na Oddziale Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. W międzyczasie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym uzyskałam licencjat w dziedzinie pielęgniarstwa, a następnie magistra pielęgniarstwa. Praca magisterska, była ściśle związana z moją codzienną pracą o temacie „Jakość życia pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit”. Obecnie uczestniczę w specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego. Egzamin końcowy zaplanowano na jesień tego roku. Przez prawie rok pracowałam dodatkowo w Domu Seniora w okolicach Szczecina. Teraz moja dodatkowa praca, to praca pielęgniarki w domowej opiece długoterminowej.

Pielęgniarstwo to moje powołanie, pasja, zawód, źródło dochodu. Wszystkiego po trochę. Jest to na pewno ciężka fizyczna praca. Jednak potrzeba dużej wiedzy, by ją właściwie wykonywać. Więc zgłębiam tę wiedzę. Robię wiele, by pracę swoją wykonywać jak najlepiej, podnosząc swoją wiedzę i umiejętności. A to wszystko po to, by móc pomagać, ratować życie, wspierać zdrowie. Bezpośredni kontakt z chorymi, kontakt ze starymi ludźmi budzi wiele refleksji i przemyśleń. A kluczowe jest to, jak dobrze przeżyć dane mi życie… Myślę, że najistotniejsze jest to, że ja po prostu lubię swoją pracę, lubię to co robię. A żeby być pielęgniarką trzeba kochać ludzi, kochać życie i widzieć sens w tym co się robi.

Wolny czas to radość bycia z rodziną. A gdy jest możliwość to lubię słuchać muzyki, sięgam po dobrą książkę. Na robótki ręczne niestety brakuje czasu. Lubię morze, spacery, spokój i wesołą zabawę też.

 
Danuta Talowska Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Danuta Talowska

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Lublinie

Dnia 27 lutego 2015 r. zajęłam I miejsce w konkursie „Pielęgniarka Roku 2014” na szczeblu wojewódzkim w Lublinie. Był to mój drugi udział w tym konkursie. Po raz pierwszy wystartowałam w roku ubiegłym, ale nie zajęłam punktowanego miejsca. Sukces w konkursie w roku bieżącym zbiegł się dla mnie z jubileuszem XXX – lecia pracy zawodowej, chociaż pielęgniarką zostałam przez przypadek. Po zdaniu matury w rodzinnym mieście Jaworznie wybrałam Medyczne Studium Zawodowe w Katowicach aby wypełnić czymś 2 lata, po których dopiero mogłam przyjechać do Lublina na wymarzone studia – teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po 5-letnich studiach na KUL-u podjęłam pracę pielęgniarki właściwie po to aby nie utracić prawa wykonywania zawodu. Okazało się jednak że w pielęgniarstwie jest jak najbardziej miejsce na wykorzystanie całej wiedzy, którą do tej pory zdobyłam; że to jest zawód w którym się realizuję i który przynosi mi prawdziwą satysfakcję.

Od 1985 roku jestem związana z tym samym zakładem pracy - Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 4 w Lublinie. Zaczynałam pracę w Klinice Chorób Płuc i Gruźlicy, a w 1990 r. podjęłam pracę w Klinice Anestezjologii – w której pracuję do dzisiaj. W 2014 r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki.

Poza sprawami ściśle zawodowymi włączam się w działalność społeczną i związkową oraz jestem członkiem Rady Pracowników w SPSK4.

 
Krystyna Minkiewicz Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Krystyna Minkiewicz

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP we Wrocławiu

Moje życie związane było z miastem Oleśnica, gdzie ukończyłam Liceum Medyczne im. A. Cieszyńskiego w roku 1986. Ścieżki życia zaprowadziły mnie do Wrocławia, w którym do dzisiaj mieszkam i pracuję.

W roku 2014 r. ukończyłam studia licencjackie w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu na Wydziale Profilaktyki i Zdrowia uzyskując tytuł licencjata pielęgniarstwa, a w 2011 r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego. W kolejnych okresach życia zawodowego uczestniczyłam w wielu kursach specjalistycznych, konferencjach i szkoleniach o tematyce pielęgniarskiej i medycznej. Od 1986 r. pracuję w oddziale Endokrynologii Dziecięcej, który po przeobrażeniach administracyjnych był w strukturze organizacyjnej PSK nr 4, DSK 4, ASK, a obecnie w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu.

Bardzo lubię swoją pracę, zawsze staram się angażować sumiennie i odpowiedzialnie we wszystko, co robię. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, uzupełniając wiedzę i przekazując ją koleżankom i młodszemu pokoleniu. Moim zainteresowaniem na zawsze pozostanie literatura medyczna. Prywatnie ważna jest dla mnie rodzina, a szczególnie dorastająca już córka.

 
Izabela Kapica Drukuj Email
Piel Roku
20.03.2015.
Izabela Kapica

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Białymstoku

Mam 46 lat, mieszkam w rodzinnym mieście Mońki, małej miejscowości na Podlasiu, niedaleko Białegostoku. Od dwudziestu lat jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwudziestoletniej Julii, obecnie studentki drugiego roku architektury.

W 1990 roku otrzymałam tytuł pielęgniarki dyplomowanej w Zespole Szkół Medycznych w Gdańsku, przy ulicy Karola Marksa. Pracę zawodową rozpoczęłam w marcu 1991 jako pielęgniarka w żłobku w Mońkach, a następnie od lipca 1993 rok do marca 2009 roku pracowałam jako pielęgniarka odcinkowa, a przez ostatnie dwa lata jako pielęgniarka opatrunkowa na oddziale Chirurgii Ogólnej przy SP ZOZ Mońki. W między czasie uzupełniłam swoje kwalifikacje o licencjat pielęgniarstwa na Wydziale Pielęgniarstwa i Ochrony Zdrowia Akademii Medycznej w Białymstoku, a następnie otrzymałam tytuł magistra z pracy socjalnej w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Od 2006 roku do 2009 roku dodatkowo pracowałam jako pielęgniarka w Hospicjum Domowym dla dorosłych. W 2009 roku otrzymałam propozycję pracy w nowo powstałym Białostockim Hospicjum dla Dzieci, gdzie pracuje do chwili obecnej. Dodatkowo podnosiłam kwalifikacje kończąc kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne. Od 2013 roku prowadzę indywidualną działalność gospodarczą. Dodatkowo pracuję na dyżurach kontraktowych w ambulatorium w Mońkach oraz na umowę zlecenie w Help Homecare, gdzie sprawuję opiekę nad pacjentami wymagającymi podłączenia do respiratora.

Zawód swój traktuję jako swego rodzaju pasję. Staram się nieść pomoc każdemu człowiekowi, który jej potrzebuje. Kontakt z chorymi dziećmi i ich rodzinami oraz pacjentami dorosłymi uczy mnie przede wszystkim dystansu do życia i pokory. Poza pracą zawodową lubię spędzać czas na wsi z rodziną, uwielbiam przyrodę, świeże powietrze, ciszę i spokój. W wolnym czasie lubię czytać dobrą książkę i pływać.

 
Anna Martyniak-Korzeniowska Drukuj Email
Piel Roku
18.03.2015.
Anna Martyniak-Korzeniowska

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Poznaniu

Tytuł pielęgniarki uzyskałam w 1991 roku, po ukończeniu Liceum Medycznego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu a w 1995 roku tytuł magistra pielęgniarstwa na Wydziale Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 1995 do 2012 r. pracowałam w 111 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Poznaniu, początkowo na stanowisku pielęgniarki w Oddziale Urazowo – Ortopedycznym, później zajmowałam się jakością i marketingiem w szpitalu, dyżurowałam w Izbie Przyjęć. W końcowym okresie mojej pracy w Szpitalu Wojskowym byłam kierownikiem Działu Statystyki i Rozliczeń Usług Medycznych. Do ważniejszych osiągnięć tamtego okresu zaliczam współpracę z Centralą NFZ w projekcie JGP jako wykładowca, uczestnictwo w projekcie : Nowoczesne zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej (SGH), uzyskanie tytułu pielęgniarki specjalisty w dziedzinie organizacji i zarządzania, ukończenie studiów podyplomowych "Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi" (UE w Poznaniu).
Likwidacja Szpitala Wojskowego i włączenie jego struktur do Szpitala Klinicznego im, Heliodora Święcickiego w Poznaniu zaskutkował moim powrotem do pielęgniarstwa klinicznego. W 2013 roku rozpoczęłam pracę w Szpitalu w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego jako pielęgniarka w Oddziale Neurochirurgii. Ukończyłam w tym czasie kurs specjalistyczny EKG i RKO oraz kurs kwalifikacyjny pielęgniarstwa opieki długoterminowej.

Aktualnie oprócz pracy w puszczykowskim szpitalu, etatowo pracuję jako konsultant w firmie produkującej oprogramowanie dla szpitali (HIS), a w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuję się wsparciem mniejszych podmiotów leczniczych w zakresie organizacji i obsługi umów z NFZ.

Moje zainteresowania to zarządzanie i informatyzacja w ochronie zdrowia, ale także dobra książka, zwłaszcza współczesna powieść sensacyjna oraz aktywne spędzanie wolnego czasu: fitness, taniec, turystyka, rower, pływanie. Czas wolny najchętniej spędzam z rodziną: mężem i trzema synami (21,17, 11 lat).

 
Laureaci II etapu X Jubileuszowego Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
Piel Roku
12.03.2015.

Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 W pierwszej kolejności pragnę przekazać Państwu szczere gratulacje z powodu zakwalifikowania do finału tegorocznego Konkursu, którego hasłem przewodnim jest: „Postęp w medycynie - pielęgniarki wobec dylematów etycznych XXI wieku”. Jako Przewodnicząca Głównej Komisji Konkursowej zostałam zobligowana, co czynię z ogromną przyjemnością, do przekazania Państwu kluczowych informacji ułatwiających proces przygotowania do jak najlepszego zaprezentowania tematu. Wszystkich Państwa zachęcam do zapoznania się z Regulaminem Szczegółowym Konkursu Pielęgniarka Roku, a w szczególności pkt 27 Regulaminu określającym wymagania dotyczące prezentacji. Jestem przekonana, że temat przewodni będzie inspiracją do Państwa refleksji zawodowych i pozwoli na przygotowanie oryginalnych, uwzgledniających doświadczenia własne opracowań i prezentacji. Niech prezentowane przez Państwa prace nie będą jedynie przekazem treści teoretycznych. Zapewniając Państwa o przychylności członków Głównej Komisji Konkursowej z ogromnym zainteresowaniem oczekujemy na kwietniowe spotkanie w Warszawie.

Z poważaniem
Przewodnicząca
Głównej Komisji Konkursowej
dr n. med. Bożena Gorzkowicz
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

Szczecin 5 marca 2015

 
Konkurs Pielęgniarka Roku - Komunikat nr 3 Drukuj Email
Piel Roku
05.03.2015.

Komunikat nr 4

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 94 - 124 z 143