Polecamy

Pielegniarka roku

wmpp
prb logo
http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp
Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Pielęgniarka Roku
Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 - informacja o stroju Drukuj Email
17.04.2015.

Szanowni uczestnicy Konkursu Pielęgniarka Roku,

w związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącego stroju uczestniczek Konkursu Pielęgniarka Roku chcę jako przewodnicząca Głównej Komisji Konkursowej zaproponować rozwiązanie wychodzące naprzeciw zgłaszanym przez osoby zainteresowane sugestiami. Bardzo proszę, aby strój był dla uczestniczek zmagań konkursowych wyrażeniem siebie oraz wyrazem szacunku dla powagi Konkursu zarówno w czasie przesłuchań konkursowych jak również w czasie gali.

Preferowany dla takiej okazji jest strój oficjalny o jednolitych kolorach.

Pragnę zaznaczyć, że zgodnie ze stanowiskiem V Krajowego Zjazdu PTP ustalony został wzór munduru galowego pielęgniarki i pielęgniarza: http://www.ptp.na1.pl/pliki/PTP_Stanowiska/11_PTP_STAN_28_11_2009.pdf

Jednak ze względu na to, że nie wszyscy uczestnicy konkursu dysponują strojem zgodnym z ww. stanowiskiem nie traktujemy go jako stroju obowiązującego, ale jak najbardziej akceptowalnego.

Z poważaniem
Przewodnicząca
Głównej Komisji Konkursowej
dr n. med. Bożena Gorzkowicz
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

 
Uroczysta Gala X finału konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
25.03.2015.
X finał - patroni X finał - program
 
Konkurs Pielęgniarka Roku 2014 Drukuj Email
20.03.2015.

Prezentujemy sylwetki laureatów Konkursu Pielęgniarka Roku 2014

 
Małgorzata Ossowska Drukuj Email
20.03.2015.
Małgorzata Ossowska

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Gdańsku

Jestem magistrem pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego. Pracuję w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Staż pracy to 22 lata w zawodzie, 13 lat pracowałam na oddziale chirurgii, a od 9 lat pracuję na oddziale neonatologii, dodatkowo pracuję też w SOR w ambulatorium chirurgicznym. W szpitalu, gdzie pracuję zdobyłam tytuł Pielęgniarki Roku 2011. Chętnie biorę udział w szkoleniach, kursach i konferencjach związanych z zawodem pielęgniarki.

Moją pasją są motocykle, gotowanie, dobra książka, uwielbiam spotkania z przyjaciółmi.

 
Ewelina Gocałek Drukuj Email
20.03.2015.
Ewelina Gocałek

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Gdańsku

O wyborze zawodu zadecydowałam już jako dziecko, obserwując moją mamę- pielęgniarkę, jej zaangażowanie oraz satysfakcję z pracy z ludźmi i dla ludzi.

Prawo wykonywania zawodu pielęgniarki uzyskałam w 2005 roku, po ukończeniu studiów licencjackich na ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie w 2008 roku uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa. Jestem też absolwentką podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia na SGH w Warszawie. Swoją wiedzę pogłębiałam uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach, by ostatecznie uzyskać tytuł Pielęgniarki Specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki w 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i szpitalu MSWiA Warszawie na stanowiskach pielęgniarki anestezjologicznej i odcinkowej oraz w prywatnych placówkach ochrony zdrowia, pracując jako pielęgniarka zabiegowa i koordynator Kliniki Leczenia Niepłodności w Gdańsku. Obecnie pracuję w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego jako pielęgniarka anestezjologiczna, gdzie 2013 roku zajęłam III miejsce w konkursie o Tytuł Pielęgniarki Roku 2013 UCK w Gdańsku.

Jestem bardzo dumna z faktu bycia pielęgniarką i bardzo lubię swoją pracę. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, które wypełniają sporą część mojego czasu. W wolnych chwilach tańczę. Interesuję się naukami przyrodniczo-humanistycznymi.

 
Justyna Portas Drukuj Email
20.03.2015.
Justyna Portas

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Rzeszowie

W 2012 roku uzyskałam licencjat w dziedzinie pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. W tym samym roku rozpoczęłam swoją pracę zawodową, pracując w Przychodni Specjalistycznej nr 3 w Rzeszowie.

Od 2013 roku pracuję w Klinicznym Oddziale Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie. Obecnie jestem studentką I roku studiów magisterskich Pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczestniczę w licznych szkoleniach i konferencjach. Zamierzam podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w przyszłości i spełniać się zawodowo w roli pielęgniarki. Praca pielęgniarki jest dla mnie prawdziwą pasją i daje sporo satysfakcji. Bardzo dużym wyróżnieniem i cennym doświadczeniem jest dla mnie udział w Konkursie ,,Pielęgniarka Roku 2014’’. W wolnych chwilach lubię spotykać się ze znajomymi, słuchać muzyki i czytać dobre książki.

 
Emilia Justyna Rybak Drukuj Email
20.03.2015.
Emilia Justyna Rybak

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Warszawie

Dyplom pielęgniarki uzyskałam w 1995. Pierwsze kroki zawodowe stawiałam w ZOL w Otwocku. Praca z osobami przewlekle chorymi uczyła mnie pokory i słuchania drugiego człowieka. Pracowałam jako pielęgniarka w Casa di Riposo w Trebaseleghe we Włoszech.

Aktywnie uczestniczę w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych: ukończyłam studia licencjackie, kurs kwalifikacyjny anestezjologii i intensywnej opieki, jestem współautorem wystąpień na konferencjach, w 2014 roku obroniłam pracę magisterską z wyróżnieniem, rozpoczęłam specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii.

Obecnie pracuję w Wojskowym Instytucie Medycznym CSK MON w Warszawie na Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń. Dobra atmosfera współpracy w zespole i wymiana doświadczeń zmotywowały mnie do wzięcia udziału w konkursie.

Poza pracą zawodową moją pasją jest śpiew, muzyka klasyczna, układanie kompozycji kwiatowych, dobra powieść obyczajowa i sensacyjna. Kocham Włochy, Dolomity i język włoski.

 
Iwona Urban Drukuj Email
20.03.2015.
Iwona Urban

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Rzeszowie

W 2010 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Rzeszowskiego. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w 2009 roku, pracując w Centrum Medycznym Medicor w Rzeszowie. Następnie rozwój zawodowy kontynuuję jako członek zespołu terapeutycznego Klinicznego Oddziału Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, gdzie pracuję do tej pory (prawie 6 lat). Podnosząc swoje kwalifikacje

zawodowe brałam udział w licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych. W 2013 roku ukończyłam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neurologicznego.

W mojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem pacjenta i sumiennością w wykonywaniu obowiązków. Kontakt z pacjentami w Oddziale Neurologii i Pododdziale Leczenia Udaru Mózgu stawia przede mną wiele wyzwań. Pielęgniarstwo traktuję nie tylko jako zawód, ale przede wszystkim jako profesję, która zobowiązuje do ciągłego rozwoju. Cennym doświadczeniem był dla mnie udział w Finale IX Ogólnopolskiego Konkursu „Pielęgniarka Roku 2013”.

Wolny czas lubię spędzać czytając książki reportażowe i podróżnicze, a także zdobywając szczyty polskich gór. Wszystko to pomaga mi wyciszyć się i zregenerować siły do dalszej pracy.

 
Marek Wojczyk Drukuj Email
20.03.2015.
Marek Wojczyk

Finalista II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Krakowie

Nazywam się Marek Wojczyk. Pochodzę z Opolszczyzny choć aktualnie pracuję w oddziale intensywnej terapii Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Mimo obowiązków pozazawodowych podobnie jak 80% moich koleżanek i kolegów po fachu - pracuję w dwóch miejscach. Tym drugim miejscem jest Poradnia Leczenia Uzależnień.

W pielęgniarstwie znalazłem się przez przypadek. Początkowo studiowałem chemię na Uniwersytecie Jagiellońskim jednakże ze względów pragmatycznych i zainteresowania naukami medycznymi wybrałem pielęgniarstwo. Czy jestem zadowolony ze swojego wyboru? Poszukuję odpowiedzi na to pytanie ale jestem bliski powiedzeniu „tak”. Głównie dlatego, że widzę dzisiaj szeroki wachlarz możliwości własnego rozwoju w pielęgniarstwie. Czy jestem pielęgniarzem z powołania? Nie! Przynajmniej w rozumieniu powołania jako „wezwania” czy szczególnej predyspozycji...

 
Lidia Jacczyk Drukuj Email
20.03.2015.
Lidia Jacczyk

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Łodzi

Obecnie pracuję w SPZOZ MSW w Łodzi na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (od 2010r). Od października 2014 r, prowadzę swoją działalność, w której ramach pracuję jednocześnie na kontrakcie w Brzezinach na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wcześniej pracowałam w SP ZOZ w Brzezinach na zespołach wyjazdowych "R"; SOR; Centralnej Izbie Przyjęć (2005 - 2010 ). W latach 2002- 2005 pracowałam na oddziale Chirurgii Ogólnej i Torakochirurgii w USK nr 2 im WAM. Pracowałam też w prywatnym Domu Opieki Jantar w Lipinach (1998-2001) Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Łodzi (1997 - 1998), a pracę zawodową zaczęłam od punktu opieki PCK w Brzezinach w środowisku nad osobami psychicznie chorymi (1995 - 1996). Zmiany pracy wiązały się ze zmianą stanu cywilnego, urodzeniem 2 dzieci oraz zmianami miejsc zamieszkania.

W roku 1995 ukończyłam Liceum Medyczne nr 3 w Łodzi. W 1999 roku ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pracy socjalnej uzyskując licencjat. W WAM w Łodzi uzyskałam tytuł mgr Promocji Zdrowia (2001r). W 2013 na AHE w Łodzi ukończyłam licencjat z pielęgniarstwa. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny, a następnie specjalizację z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Pomiędzy dwiema pracami, ciągłym dokształcaniem się, prowadzeniem domu z dwójką nastolatków niewiele pozostaje czasu na zainteresowania. W wolnych chwilach lubię spędzać czas w ogrodzie, zajmować się posadzonymi osobiście w nim roślinami, projektować nowe nasadzenia. Do tego celu często sięgam po magazyny, książki i programy TV. Staram się jeśli to możliwe czasowo uprawiać ćwiczenia z zakresu jogi, pilatesu, które pozwalają mi na utrzymanie formy fizycznej i odprężenie po całym dniu pracy.

 
Bogusława Fąfara Drukuj Email
20.03.2015.
Bogusława Fąfara

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2014 Oddziału PTP w Kielcach

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłam w konkursie „ Pielęgniarka Roku 2014”. Jestem pielęgniarką od 29 lat. W 1986 roku ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Skarżysku Kamiennej. Od początku chciałam pracować z dziećmi, nawet egzamin dyplomowy zdawałam na Oddziale Dziecięcym. Rozpoczęłam pracę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach, gdzie pracuję do chwili obecnej. Początkowo na Oddziale Zakaźnym a od 1992 roku w nowo powstałym wówczas Oddziale Endokrynologiczno – Diabetologicznym. Przez cały okres pracy zawodowej uczestniczyłam w wielu konferencjach i szkoleniach na temat diabetologii i pediatrii. Podnosząc swoje kwalifikacje i zdobywając wiedzę staram się ją wykorzystywać w pracy oraz przekazywać młodszemu pokoleniu, ponieważ prowadzę zajęcia praktyczne ze studentami z pielęgniarstwa pediatrycznego. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Świętokrzyskiej z zakresu Pedagogiki Medycznej – Opieka Paliatywna oraz uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego. Obecnie jestem studentką II roku studiów magisterskich Pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Lubię swoją pracę, lubię dzieci, staram się sumiennie wykonywać powierzone mi obowiązki. Wolny czas najchętniej spędzam na wsi na działce.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 47